Koupí vánoční hvězdy můžete pomoci nemocným dětem

Štítky: | vánoce |
24.11.2017 | komentářů: 0
Koupí vánoční hvězdy můžete pomoci nemocným dětem

Charitativní sbírka s názvem Vánoční hvězda na pomoc onkologicky nemocným dětem opět odstartovala na mnoha místech v České republice, zejména v pak v Olomouci. Na začátku prosince bude tato vánoční květina k dispozici i v nákupních centrech. Výtěžek jde na pomoc dětem z hemato-onkologického oddělení Dětské kliniky Fakultní nemocnice v Olomouci.

Prodej vánoční hvězdy se letos uskuteční po dvacáté. "Loni jsme rozvezli 37 083 vánočních květin, letos bychom byli rádi, kdyby se prodal stejný počet. Letošní výtěžek, který zůstává jako předešlé peníze v regionu, bude využit na humanizaci hemato-onkologického oddělení, na sociální pomoc rodinám a na financování rekondičních pobytů pro malé pacienty po léčbě," řekla pro magazín týden Herta Mihálová ze Sdružení Šance, které nemocné děti i jejich rodiny podporuje.

Symbol Vánoc si mohou lidé koupit například v Galerii Caesar na Horním náměstí či v korálkárně Qítko na Dolním náměstí, k dispozici je i na Dětské klinice Fakultní nemocnice v Olomouci. Její cena je  sto korun. "Vánoční hvězda na pomoc nemocným dětem se prodává hodně také v Praze, kde se distribuuje přes školy. Tam již nyní máme prodaných 2000 kusů. Loni se prodávaly také v Pardubicích, ale i na severní či jižní Moravě či na Vsetínsku. Prodávají se tam, kde máme kontakty a jsou ochotni se o sbírku postarat," doplnila Mihálová.

Nápad pochází z Itálie

Nápad prodeje vánoční hvězdy zrealizovala poprvé před 19 lety maminka nemocného dítěte. Myšlenku pomáhat prostřednictvím prodeje živé květiny našla v Itálii a přizpůsobila ji tuzemským podmínkám. Vánoční květinu nyní prodávají vyléčené děti a jejich rodiny, zdravotní personál, členové a přátelé sdružení Šance, ale hlavně dobrovolníci.

Loni se do sbírky zapojilo 585 dobrovolníků, rozvezla se do 141 města a obcí. "Hvězda zaplavila 479 míst, firem, podniků, prodejen, škol a organizací," dodala Mihálová. První výtěžek sbírky v roce 1998 činil 58 700 korun. Milion korun překročila sbírka poprvé v roce 2008, dvoumilionovou hranici loni. Sbírka Vánoční hvězda, která je chráněná ochrannou známkou, se bude letos prodávat do 10. prosince.

Zdroj foto: Pixabay.com


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Pálí vás žáha?

Pokud zní odpověď ano,  nakrájejte si syrový celer na jemné plátky a pochroupejte - pálení vás přejde do 10 minut. Nebo nasypte do skleničky půl lžičky…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 03.02.2023

Dnes 03.02 svátek slaví:
Blažej

Zítra 04.02 svátek slaví:
Jarmila

Včera 02.02 svátek slavil:
Nela

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2023 Kontakt | Nastavení cookies