Jak budovat partnerství v důchodu?

Štítky: | vztahy |
05.02.2018 | komentářů: 0
Jak budovat partnerství v důchodu?

Spousta společných aktivit, neustále trávíte veškerý čas spolu. Z počátku se to může zdát jako idyla důchodového věku. Bohužel však mohou nastat i problémy, které váš dosud krásný a pevný vztah ohrozí.

Už se vám někdy stalo, že vám něčí přítomnost doslova lezla na nervy? Bohužel, pokud spolu lidé tráví příliš mnoho času, je toto riziko opravdu veliké. Být s někým 24 hodin denně není tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát. Zejména když odejdete z práce, od zaběhnutého řádu, musíte se spolu naučit znovu žít v novém rytmu. Ne každý to však dokáže a proto rozvody v důchodovém věku tvoří asi jednu šestinu ze všech rozvodů.

Zejména muži velmi rádi lpí na předchozích stereotypech. Mnohdy tedy nechají veškerý chod domácnosti na ženě, což může být příčinou některých konfliktů. Často také partneři zjistí, že vlastně nemají mnoho společných zájmů a začnou se odcizovat.

Podle odbornice na vztahy Marie-Adeline Poncetové je zapotřebí na počátek společného důchodu pohlížet jako na partnerskou krizi, která může vztah buď zcela zničit, nebo naopak posílit. Uvádí to web novinky.cz

Nejdůležitější je nastavit si po odchodu do důchodu nový řád, trávit nějaký čas spolu smysluplnými aktivitami. Zároveň je však důležité i nechat jeden druhému prostor. Poku se vám povede společně strávené chvíle a chvíle “odpočinku” jeden o druhého vybalancovat, máte téměř vyhráno.

Zdroj foto: Pixabay.com


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Když jste toho uvařili moc...

Pokud jste navařili příliš velké množství omáčky na špagety, nalijte ji do zásobníku na led. Pokaždé, když na ni dostanete chuť, rozmrazíte pouze takové…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 23.09.2023

Dnes 23.09 svátek slaví:
Berta

Zítra 24.09 svátek slaví:
Jaromír

Včera 22.09 svátek slavil:
Darina

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2023 Kontakt | Nastavení cookies