Vědci přišli na to, co nás dělá šťastnými

Štítky: | vztahy | studie |
10.12.2017 | komentářů: 0
Vědci přišli na to, co nás dělá šťastnými

Pro každého z nás znamená štěstí něco trochu jiného. Vědci z Harvardovy univerzity se však pokusili zrealizovat studii, aby zjistili, o nás činí šťastnými. 

Šťastný by chtěl být v životě každý z nás. Měřit štěstí však nejde ze dne na den, proto Harvard Medical School začala se studií, která dnes trvá už dlouhých 75 let. Je známá pod názvem Grant Study a je to jedna z nejdelších studií o štěstí, které kdy byly zrealizovány. Výsledkem výzkumu je, že pro štěstí jsou nejdůležitější zdravé vztahy s ostatními lidmi. Díky dobrým přátelům a rodině se cítíme šťastnější a jsme zdravější.

75 let vědci pozorovali, zkoumali a analyzovali životy 724 lidí. Každý rok se jich ptali, jak se jim daří v nejrůznějších oblastech jejich života a jaké faktory je nejvíce pozitivně ovlivňují. 60 z nich je podle stále naživu a součástí studie. Údaje vědi zjišťovali pomocí různých rozhovorů, dotazníků, skenů mozku, testů krve, zkoumání zdravotních zpráv a pomocí rozhovorů s lidmi, kteří jim jsou blízcí, jako partneři a děti. 

Účastníci studie byli webu zena.cz ze dvou skupin: Ta první byla složená ze studentů prvního ročníku Harvardu v roce 1938, kdy studie začala a ta druhá skupina byla složená z dětí, které bydlely v jedné z nejchudších oblastí Bostonu. Ti vyrůstali v rodině s ne zrovna dobrými finančními podmínkami.

Zdroj foto:Pixabay.com


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Zkuste se mravenců zbavit bez chemie

Když se vám doma začnou rojit mravenci, vyzkoušejte jim na cestičku dát několik klacíků skořice, posypte jí mletou skořicí nebo místa vytřete silně slanou…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 19.01.2021

Dnes 19.01 svátek slaví:
Sára

Zítra 20.01 svátek slaví:
Doubravka

Včera 18.01 svátek slavil:
Ilona

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2021 Kontakt

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu nastarakolena.cz vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace