Jak vyřešit bydlení ve stáří?

Štítky: | odchod do důchodu |
11.09.2017 | komentářů: 0
Jak vyřešit bydlení ve stáří?

Nedovedete si představit, že byste změnili své bydlení? Bohužel s vyšším věkem přichází často zdravotní problémy, které například neumožňují zůstat v bytě bez výtahu či omezují možnost postarat se o celý dům. Jaké tedy máte možnosti?

Už jste přemýšleli, jak budete bydlet na stará kolena? O možnostech bydlení v důchodu byste měli přemýšlet s předstihem, abyste si řádně promysleli všechny možnosti. Zapomínat byste neměli na možnost zhoršení svého zdravotního stavu.

Jako první možnost bydlení ve staří mnoho lidí napadnou nejrůznější domovy pro seniory. Není to však vhodné řešení pro každého. Počítat musíte s menším soukromím, než doma. Pokud si však rádi povídáte s ostatními, je domov pro seniory volbou přímo pro vás. Vhodné je toto řešení také v případě špatného zdravotního stavu, jelikož vám zaměstnanci v některých typech těchto zařízení budou poskytovat permanentní pomoc a péči.

Nechce se vám vzdát se soukromí a bydlení v bytě? V takovém případě musíte pečlivě propočítat zda své bydlení finančně zvládnete. Pokud vlastníte velký a prostorný finančně náročný byt, můžete jej prodat a přestěhovat se do menšího. Stejné řešení můžete zvolit i v případě, že v domě chybí výtah, bez kterého se ve stáří neobejdete.

V případě, že vlastníte dům, můžete jej přepsat na děti či vnoučata, kteří vám budou přispívat například na nájem bytu. V případě dobrých rodinných vztahů můžete mladší generace nechat v domě bydlet s vámi. Finanční zodpovědnost a starost o dům i zahradu přejde na ně, a vy si užijete stáří ve vlastním. Zakotvit tuto možnost můžete i do smlouvy, stačí se domluvit s právníkem.

Někteří senioři volí možnost přestěhovat se na chalupu. Ať už si vyberete cokoli, nezapomínejte si vše pečlivě propočítat, abyste si neukousli větší sousto, než které zvládnete.

Zdroj foto: pixabay.com


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Prášek do pečiva se dá využít i jinde v domácnosti

Kypřicí prášek je dobrý pomocník a hlavně levnější, než drahé prostředky na bělení.Dá se použít třeba při bělení záclon, Stačí záclony namočit přes noc do…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 23.09.2023

Dnes 23.09 svátek slaví:
Berta

Zítra 24.09 svátek slaví:
Jaromír

Včera 22.09 svátek slavil:
Darina

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2023 Kontakt | Nastavení cookies