Češi si myslí, že jim penze v důchodu nebude stačit

11.10.2017 | komentářů: 0
Češi si myslí, že jim penze v důchodu nebude stačit

Většina Čechů se domnívá, že jim výše penze nebude v důchodu stačit ani na základní potřeby. Mnohdy navíc ani netuší, s jak vysokou částkou mohou počítat. Vyplývá to z průzkumu agentury NMS.

Více než tisíc ekonomicky aktivních Čechů ve věku 20 až 60 let se zúčastnilo průzkumu společnosti NMS pro pojišťovnu Uniqa. Z průzkumu vyplynulo, že téměř třetina dotázaných neví základní věci, jako například věk, kdy mají na odchod do důchodu nárok.  Tuto informaci mnohdy neznali ani ti, kteří se k danému věku blíží.

Většina Čechů také vůbec neví, kolik může v důchodu očekávat. Počítají nejčastěji s částkou od deseti do patnácti tisíc korun. Shodují se přitom, že jim vyplácená částka nebude stačit ani na základní potřeby. Pouze jeden člověk ze sta oslovených se domnívá, že mu vyplacená penze bude stačit.

Ideální představa výše důchodu je podle průzkumu u většiny Čechů mezi patnácti a dvaceti tisíci korunami. Čtrnáct procent lidí by si dokonce představovalo částku vyšší. Pouhé jedno procento uvedlo, že by se spokojilo s částkou pod deset tisíc. Za nezbytnost pak lidé považují penzijní spoření.

Zdroj foto: pixabay.com


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Jak předejít kocovině

Vánoce se kolikrát neobejdou bez sklenky něčeho ostřejšího a aby nás druhý den nebolela hlava, můžete zkusit tyto triky: Před flámem sníst něco mastnějšího…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 20.05.2022

Dnes 20.05 svátek slaví:
Zbyšek

Zítra 21.05 svátek slaví:
Monika

Včera 19.05 svátek slavil:
Ivo

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2022 Kontakt

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu nastarakolena.cz vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace