Češi si myslí, že jim penze v důchodu nebude stačit

11.10.2017 | komentářů: 0
Češi si myslí, že jim penze v důchodu nebude stačit

Většina Čechů se domnívá, že jim výše penze nebude v důchodu stačit ani na základní potřeby. Mnohdy navíc ani netuší, s jak vysokou částkou mohou počítat. Vyplývá to z průzkumu agentury NMS.

Více než tisíc ekonomicky aktivních Čechů ve věku 20 až 60 let se zúčastnilo průzkumu společnosti NMS pro pojišťovnu Uniqa. Z průzkumu vyplynulo, že téměř třetina dotázaných neví základní věci, jako například věk, kdy mají na odchod do důchodu nárok.  Tuto informaci mnohdy neznali ani ti, kteří se k danému věku blíží.

Většina Čechů také vůbec neví, kolik může v důchodu očekávat. Počítají nejčastěji s částkou od deseti do patnácti tisíc korun. Shodují se přitom, že jim vyplácená částka nebude stačit ani na základní potřeby. Pouze jeden člověk ze sta oslovených se domnívá, že mu vyplacená penze bude stačit.

Ideální představa výše důchodu je podle průzkumu u většiny Čechů mezi patnácti a dvaceti tisíci korunami. Čtrnáct procent lidí by si dokonce představovalo částku vyšší. Pouhé jedno procento uvedlo, že by se spokojilo s částkou pod deset tisíc. Za nezbytnost pak lidé považují penzijní spoření.

Zdroj foto: pixabay.com


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Co odstraní zápach z ledničky?

Proti zápachu v ledničce vyzkoušejte rozpůlenou cibuli, kterou necháte uvnitř ledničky. Pozor, nasaje do sebe pach, už ji potom nekonzumujte! Proti pachu v…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 07.12.2023

Dnes 07.12 svátek slaví:
Benjamín

Zítra 08.12 svátek slaví:
Ambrož

Včera 06.12 svátek slavil:
Květoslava

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2023 Kontakt | Nastavení cookies