Nepotřebný senior ročník 1949 nebo 40 let zkušeností? I senioři mohou firmám prospět

15.11.2016 | komentářů: 0
Nepotřebný senior ročník 1949 nebo 40 let zkušeností? I senioři mohou firmám prospět

Nadace Taťány Kuchařové – Krása pomoci v říjnu odstartovala projekt Stařešina do každé korporace, kterým chce podpořit mezigenerační předávání zkušeností. 200 vybraných firem z celé České republiky obdrží tajemný balíček se Stařešinou a výzvou k zapojení se do projektu. S těmito firmami chce nadace postupně navázat spolupráci, a získat je pro myšlenku zapojování seniorů – odborníků do jejich pracovních týmů.

„Mezi seniory jsou odborníci z nejrůznějších oborů, profesionálové s obdivuhodnou kariérou nebo mistři svého řemesla. Mohou mladším kolegům předat lety prověřené zkušenosti, jedinečné know-how, anebo jen ukázat jiný úhel pohledu. Projekt vznikl, aby podpořil předávání zkušeností z generace na generaci a hodnotu stáří. V zahraničí je už obvyklé, že firmy se seniory počítají. Rádi bychom tuto myšlenku šířili i u nás, aby se zaměstnávání lidí s mnohaletými zkušenostmi stalo běžnou věcí," říká Taťána Kuchařová, předsedkyně správní rady nadace.

Nadace chce v rámci osvětové kampaně šířit úspěšné příklady z firem, kde mezigenerační předávání zkušeností funguje. K projektu vznikly samostatné webové stránky www.staresina.cz, které informují o aktuálním rozsahu projektu. Firmy zde mohou zveřejnit inzerát, že hledají svého Stařešinu – seniora odborníka, třeba jen na čtyři hodiny týdně pro konzultace. Postupně budou zveřejňovány ohlasy z firem a další videa a fotografie.

„Když je člověku 68, nemůže už docházet do práce každý den, ale pořád může být pro firmu přínosem. Odborník s 40 lety zkušeností může vnést do týmu úplně jiný pohled na věc. Pak čtyři hodiny týdně mohou mít smysl. A to platí pro obě strany. Věříme, že senioři si nezaslouží jen naši ohleduplnost, ale také náš respekt“, říká Martina Kaderková, ředitelka nadace.

Zatím je projekt v té fázi, že nadace oslovila dvě stě firem a dala jim tipy na obdivuhodné odborníky vyššího věku. Spouští i jakousi databázi, která by časem měla fungovat jako místo poptávky a nabídky jak pro firmy, tak pro seniory, nabízející své znalosti a schopnosti. Zatím se do projektu zapojila například firma Tonak, tradiční výrobce kloubouků, a několik dalších společností.


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

S čím vším může pomoci hřebíček?

- osvěžuje dech (nejlépe při žvýkání hřebíčku) - pomáhá při bolestech zubů, dásní i paradentóze - revma, dna i běžné bolesti kloubů - dezinfikuje rány…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 28.05.2023

Dnes 28.05 svátek slaví:
Vilém

Zítra 29.05 svátek slaví:
Maxmilián

Včera 27.05 svátek slavil:
Valdemar

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2023 Kontakt | Nastavení cookies