Nepotřebný senior ročník 1949 nebo 40 let zkušeností? I senioři mohou firmám prospět

15.11.2016 | komentářů: 0
Nepotřebný senior ročník 1949 nebo 40 let zkušeností? I senioři mohou firmám prospět

Nadace Taťány Kuchařové – Krása pomoci v říjnu odstartovala projekt Stařešina do každé korporace, kterým chce podpořit mezigenerační předávání zkušeností. 200 vybraných firem z celé České republiky obdrží tajemný balíček se Stařešinou a výzvou k zapojení se do projektu. S těmito firmami chce nadace postupně navázat spolupráci, a získat je pro myšlenku zapojování seniorů – odborníků do jejich pracovních týmů.

„Mezi seniory jsou odborníci z nejrůznějších oborů, profesionálové s obdivuhodnou kariérou nebo mistři svého řemesla. Mohou mladším kolegům předat lety prověřené zkušenosti, jedinečné know-how, anebo jen ukázat jiný úhel pohledu. Projekt vznikl, aby podpořil předávání zkušeností z generace na generaci a hodnotu stáří. V zahraničí je už obvyklé, že firmy se seniory počítají. Rádi bychom tuto myšlenku šířili i u nás, aby se zaměstnávání lidí s mnohaletými zkušenostmi stalo běžnou věcí," říká Taťána Kuchařová, předsedkyně správní rady nadace.

Nadace chce v rámci osvětové kampaně šířit úspěšné příklady z firem, kde mezigenerační předávání zkušeností funguje. K projektu vznikly samostatné webové stránky www.staresina.cz, které informují o aktuálním rozsahu projektu. Firmy zde mohou zveřejnit inzerát, že hledají svého Stařešinu – seniora odborníka, třeba jen na čtyři hodiny týdně pro konzultace. Postupně budou zveřejňovány ohlasy z firem a další videa a fotografie.

„Když je člověku 68, nemůže už docházet do práce každý den, ale pořád může být pro firmu přínosem. Odborník s 40 lety zkušeností může vnést do týmu úplně jiný pohled na věc. Pak čtyři hodiny týdně mohou mít smysl. A to platí pro obě strany. Věříme, že senioři si nezaslouží jen naši ohleduplnost, ale také náš respekt“, říká Martina Kaderková, ředitelka nadace.

Zatím je projekt v té fázi, že nadace oslovila dvě stě firem a dala jim tipy na obdivuhodné odborníky vyššího věku. Spouští i jakousi databázi, která by časem měla fungovat jako místo poptávky a nabídky jak pro firmy, tak pro seniory, nabízející své znalosti a schopnosti. Zatím se do projektu zapojila například firma Tonak, tradiční výrobce kloubouků, a několik dalších společností.


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Když jste toho uvařili moc...

Pokud jste navařili příliš velké množství omáčky na špagety, nalijte ji do zásobníku na led. Pokaždé, když na ni dostanete chuť, rozmrazíte pouze takové…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 30.07.2021

Dnes 30.07 svátek slaví:
Bořivoj

Zítra 31.07 svátek slaví:
Ignác

Včera 29.07 svátek slavil:
Marta

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2021 Kontakt

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu nastarakolena.cz vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace