Něžnosti by seniorky uvítaly, muži jsou stydlivější

Štítky: | vztahy | sexuální život |
28.04.2021 | komentářů: 0
Něžnosti by seniorky uvítaly, muži jsou stydlivější

Sex v seniorském věku je stále častěji probírané téma. Mnoho zralých žen by však něžnosti v posteli uvítalo. Problémem je, že muži s přibývajícím věkem o milostné hrátky zájem ztrácí. V takovém případě by se pár neměl bát vyhledat i odbornou pomoc.

"Je naprosto přirozené, že když člověk žije s partnerem delší dobu, tak pomine první období, kdy chtějí oba sex co nejvíce. Nastává fáze okoukanosti a projeví se, jakou má člověk reálnou sexuální potřebu. A tu má každý jinou,“ uvedla pro web i60 sexuoložka Laura Janáčková. „Většinou si lidé myslí, že muži mají vyšší potřebu sexu. Stačí si vzpomenout na různá klišé o tom, jak se ženy sexu vyhýbají tvrzením, že je bolí hlava. Jenže ve skutečnosti je nyní velmi časté, že se sexu vyhýbají muži. Z praxe známe řadu případů, kdy muži jsou unavení, vyčerpaní z práce nebo si nevěří a sexu se vyhýbají," dodává.

Velmi často se tento problém projevuje u párů, které bývají označovány za takzvané mladé seniory. Tedy jde o dlouholetá manželství, o lidi aktivní, zdravé, s řadou přátel, zájmů. O dobře vyhlížející páry ve věku okolo šedesátky. Problém pro mnoho starších mužů představuje to, že se v posledních letech o sexu seniorů hodně mluví a píše. Po dobách, kdy byl naprosté tabu, se toto téma stalo naopak velmi atraktivní. Většinou je prezentováno ve smyslu, že je naprosto přirozené a rozšířené mít bohatý intimní život v šedesáti, sedmdesáti, ba i osmdesáti. Člověk, který na něj nemá chuť, pak může podlehnout dojmu, že selhává, že není takzvaně aktivní senior jednadvacátého století.

Nebojte se požádat o pomoc

Ve skutečnosti není důvod se trápit. Přístup k sexualitě je jedním z důkazů toho, že každý člověk je jiný a vyšší věk na tom nic nemění. Naopak. Jsou senioři, kteří spolu mají pravidelný sexuální život v sedmdesáti. Jsou páry, které ho nemají v padesáti. A jsou páry, které se v tomto směru časem přestanou shodovat natolik, že se v nich ženy trápí pocitem, že už pro manžely nejsou dost atraktivní, že jim připadají staré. Ve skutečnosti tomu tak není, jen jejich muži prostě přestali mít chuť na sex. Pokud tomu tak je, je možné vyhledat profesionální pomoc například sexuologů.

"Je potřeba si uvědomit, že senioři mají také své sexuální potřeby a i oni je mají různé, podobně jako mladší lidé. Ale velmi často je sexualita i ve velmi vysokém věku prostředkem k upevňování vztahů," sdělila webu i60 Karolína Friedlová, která na toto téma prováděla průzkumy mezi lidmi vyššího věku. Jedním z největších mýtů spojených s těmito intimními otázkami a věkem tak je, že starší ženy nemají na sex chuť, zatímco starší muži jsou k němu připravení. Průzkumy, ale i zkušenosti jednotlivých párů v poslední době spíše naznačují, že tomu často je naopak.

Zdroj foto: Pixabay.com


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Věděli jste, že oční kapky mohou být i nebezpečné?

Oční kapky vydrží po otevření jen 4 týdny, poté je už nepoužívejte! Dostanou se do nich bakterie a ty byste si zanesly do oka. Ušní kapky vydrží o něco déle…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 01.10.2022

Dnes 01.10 svátek slaví:
Igor

Zítra 02.10 svátek slaví:
Olivie, Oliver

Včera 30.09 svátek slavil:
Jeroným

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2022 Kontakt | Nastavení cookies