Rouškovné: Co dělat, když peníze nedorazily?

Štítky: | peníze | koronavir | rouškovné | covid |
30.12.2020 | komentářů: 0
Rouškovné: Co dělat, když peníze nedorazily?

Na očekávané rouškovné stále mnoho seniorů čeká, přestože důchod jim již dorazil. Jednorázový příspěvek 5000 korun může čekat na poště a když si ho dotyčný nevyzvedne, vrátí se zpět České správě sociálního zabezpečení (ČSSZ). Proč příspěvek stále nedorazil a co dělat, když na peníze stále čekáte?

1) Pokud vám dosud nebyla zařízena běžná lhůtová výplata důchodů
Týká-li se vás tato varianta, tak vám příspěvek dorazí do jednoho měsíce po zařízení lhůtové výplaty. Pokud jste si o důchod tedy teprve nedávno požádali, tak musíte počkat.

2) Pokud jste bývalí zaměstnanci ministerstva vnitra nebo policie
V takovém případě by příspěvek měl dorazit později, a to z toho důvodu, že jej neposílá ČSSZ. "Těmto lidem příspěvek posílá odbor sociálního zabezpečení ministerstva vnitra," uvedl pro televizi nova tiskový mluvčí ministerstva práce a sociálních věcí Vladimír Dostálek.

3) Peníze přišly na jinou adresu
"Jednorázový příspěvek je zasílán na adresu evidovanou v ČSSZ, kterou jí příjemce dávky nahlásil. ČSSZ nemůže zajistit poukaz na aktuální adresu, pokud změna adresy nebyla ČSSZ příjemcem dávky nahlášena," uvedl Dostálek. V takovém případě se lze obrátit na příslušnou pobočku České pošty se žádostí o doslání jednorázového příspěvku na jinou adresu.

4) Česká pošta složenku nedoručila a vrátila ji zpátky na ČSSZ
I takový případ může nastat. Lze poté požádat o opětovné vyplacení jednorázového příspěvku a do žádosti o nové zaslání jednorázového příspěvku poštovní poukázkou je nutné uvést požadovanou adresu pro její zaslání.

5) Příspěvek nedorazil, není veden ani na účtu ani na poště
Pokud příspěvek zkrátka nedorazil a není nikde evidován, lze se s žádostí obrátit přímo na ČSSZ a zaslat žádost o výplatu. To ale platí pouze pro klienty ČSSZ. V případě, že je plátcem důchodu jiný orgán, musí se důchodci se svými dotazy obracet na něj.

Zdroj foto: Pixabay.com


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Jak zmírnit strach psů z petard

Silvestr je za dveřmi, lidé nakupují pyrotechniku a už si petardy i zkoušejí na ulicích. Je to doslova noční můra pro majitele psů, kteří to většinou špatně…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 05.02.2023

Dnes 05.02 svátek slaví:
Dobromila

Zítra 06.02 svátek slaví:
Vanda

Včera 04.02 svátek slavil:
Jarmila

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2023 Kontakt | Nastavení cookies