Seniorparky nabízejí zábavu i aktivní odpočinek

12.02.2016 | komentářů: 0
Seniorparky nabízejí zábavu i aktivní odpočinek

Dětská hřiště, venkovní posilovny, ale i takzvané seniorparky dnes najdete v každém větším městě nebo v okolí domovů důchodců. Jde o venkovní tělocvičnu se stroji, které jsou určeny právě pro starší nebo hendikapované. Před několika lety to byl nový trend, dnes už jsou skoro všude.

"Pravidelná protahovací cvičení jsou samozřejmě přínosná v každém věku. Výhodné je pravidelné cvičení s váhou těla či velice lehkým závažím v delších sériích. Je nutné zabránit přetížení svalů i kloubů. Ve vyšším věku je velice nutné dbát na dostatečný čas na regeneraci,“ říkají lékaři, kteří vznik venkovních tělocvičen vítají.

Z prostorů, kde se mohou senioři potkávat, mají radost i psychologové.  Ke cvičení totiž patří i vzájemná pomoc a dohled. Mnoho starších lidí, ač ve velkoměstě, žije naprosto osaměle. Pro mnohé je problém oslovit jen tak někoho cizího na ulici. Při společném koníčku toto odpadá a naopak se otevírá i cesta mezigeneračních kontaktů.

Cvičební prvky jsou často navrženy na míru seniorům a naplňují jejich potřeby na procvičování a posílení všech důležitých svalových skupin. Často kovové stroje jsou vyrobeny tak, aby odolaly rozmarům počasí. Jde často o mechanismy simulující chůzi, stroje na procvičení zádových svalů, hrazdy apod. Konstrukce bývají robustní, aby byla zajištěna bezpečnost cvičících.

Cílem seniorparků je vytvořit oázu aktivního odpočinku, která nabízí zábavu na čerstvém vzduchu. Pravidelné cvičení zlepšuje kondici, podporuje kardiovaskulární systém a posiluje nejproblematičtější partie těla jednoduchým a zábavným způsobem venku. Hřiště už jsou k dispozici téměř po celé republice. Vstup na ně je zdarma.


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 26.09.2021

Dnes 26.09 svátek slaví:
Andrea

Zítra 27.09 svátek slaví:
Jonáš

Včera 25.09 svátek slavil:
Zlata

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2021 Kontakt

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu nastarakolena.cz vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace