Sex seniorů aneb i sex ve stáří je možný

19.10.2013 | komentářů: 1
Sex seniorů

Sex ve stáří? Ještě jste o tom neslyšeli? Nebo myslíte, že sex seniorů je jen mýtus?  Nikoliv - jedná se o zcela běžnou věc, sex ve stáří většině seniorů prospívá. Jeho kvalita je pak spojená celoživotními zážitky.

Sex ve stáří je zdravý

Výzkumy hovoří jasně: sex v důchodu je zdraví prospěšný. Nejen, že vám bohatý sexuální život zajistí lepší náladu a více šťastných pocitů, ale též vám pomůže při zdravotních problémech. Ženy i muži, kteří mají pravidelně sex ve stáří, netrpí tolik na bolesti hlavy a svalů - sex bolest zmírní nebo dokonce úplně odstraní. Samozřejmé je též posílení imunity. Ženám pomáhá udržovat vyrovnanou hladinu hormonů, tudíž oddaluje menopauzu a později tlumí její účinky. Starší sexuálně žijící muži nemají problémy s prostatou. Požitek u pohlavního styku též odbourává hormon kortizol, který způsobuje stres, tudíž jsou jedinci nevyhýbající se sexuálnímu aktu výrazně šťastnější.

Bezpečnost během sexu v důchodu

Slyšeli jste historku, kdy senior dostal infarkt ve chvíli, kdy dosáhl orgasmu? To je ovšem povídačka - častý sex snižuje riziko vzniku srdečních chorob. Sexem si opravdu můžete jen přilepšit. V každém případě si ale musíte dát pozor na pohlavní choroby.

Porucha erekce - překážka?

Porucha erekce není v dnešní době překážkou. Existují spousty podpůrných prostředků, které můžete v lékárně dostat na předpis i bez něj. Vyzkoušet můžete i Kegelové cviky a pokud vám i přesto v sexu brání nějaká překážka, není lepší řešení, než si zajít k lékaři, který vám se vším poradí.

Senioři sex přeci nemají!

Naštěstí se jedná o jednoznačný mýtus. Sexuální touhy nás provázejí celým životem a důchod není výjimkou. Senioři se nemilují tak často jako mladé páry, ale stále mezi nimi intimnosti probíhají. Jsou zkušení, vědí, co se jim líbí, a nestydí si o to říct.

Různé statistiky a výzkumy se shodují na tom, že páry ve věku 55-65 let souloží jednou až dvakrát měsíčně, starší páry asi jednou měsíčně. Výzkumy též uvedly, že čtvrtina lidí nad 55 let už žádný sexuální život nemá.

Zdroj foto: foter.com


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »
2.7.2016 11:09
Jan 
V duchodu nikdo nemusí zpominat o sexu.. Důležitý je přistup, no zdrav taky, ale pokud je chut‘ způsob se vždycky najde.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Jak uchovat rajčatový protlak?

Zbyl vám rajčatový protlak? Jak ho uchovat, aby déle vydržel? Když ho přendáme do sklenice se šroubovým uzávěrem, na povrchu posypeme troškou soli a…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 05.12.2023

Dnes 05.12 svátek slaví:
Jitka

Zítra 06.12 svátek slaví:
Mikuláš

Včera 04.12 svátek slavil:
Barbora

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2023 Kontakt | Nastavení cookies