Šmejdi využívají neznalost seniorů na internetu

Štítky: | šmejdi |
20.11.2017 | komentářů: 0
Šmejdi využívají neznalost seniorů na internetu

Starší lidé se stále více orientují v online světě a využívají internet prakticky denně. Ne vždy jsou však seznámeni se všemi nástrahami, které tento virtuální svět skrývá. Toho obratně využívají šmejdi, kteří staré dobré předváděcí akce vyměnili za emaily a skryté podmínky na internetových stránkách.

V internetovém prostředí si uživatelé musí dávat pozor na mnoho nástrah. Jednou z nich jsou i různé taktiky šmejdů, kteří se pomocí online světa snaží okrádat zejména starší ročníky. Pozor byste si tak vždy měli dát na jakékoli podmínky, které musíte odsouhlasit. I nevinně vypadající zasílání novinek na konkrétní téma může mít ukrytou kličku, která vás bude stát peníze.

Tato taktika spočívá v tom, že se uživatel přihlásí například k odběru článků, které mu později pravidelně chodí na emailovou adresu. Během registrace si už však nemusí všimnou, že tato služba je placená a později pak může být nepříjemně překvapen příchozími fakturami.

Cílí na soucit

Další velice oblíbenou taktikou je zaměření se na city a empatii starších lidí. Ti se snaží instiktivně pomoci lidem v nouzi. Šmejdi proto zejména na emailové adresy zasílají žádosti o pomoc, zakládají falešné charitativní projekty a vyvíjí na příjemce emailu silný citový nátlak. Pokud vám však podobný email přijde, vždy si pečlivě ověřte, zda nejde o podvod.

V prostředí internetu byste se proto měli pohybovat velmi opatrně. Vždy pečlivě čtěte veškeré podmínky, které odsouhlasíte a pečlivě si chraňte svá hesla. Pokud se vám některý požadavek bude zdát podezřelý, vždy si jej ověřte z více nezávislých zdrojů. Přestože je internet dobrým sluhou, může se bohužel stát i velmi zlým pánem.

Zdroj foto: Pixabay.com


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Chcete, aby vám prádlo ze sušičky vonělo?

Nastříhejte si kousky látky na čtverečky 20x20. Naskládejte do dózy. Do octa přidejte oblíbený esenciální olej a přelijte jím ubrousky. Používejte 1 kus na…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 08.02.2023

Dnes 08.02 svátek slaví:
Milada

Zítra 09.02 svátek slaví:
Apolena

Včera 07.02 svátek slavil:
Veronika

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2023 Kontakt | Nastavení cookies