Stále více seniorů se potýká s exekucí

Štítky: | Finance |
20.04.2018 | komentářů: 1
Stále více seniorů se potýká s exekucí

Exekuce je pro každého velmi nepříjemnou záležitostí. Přestože ekonomická situace je v České republice relativně dobrá, padá do exekuce stále více lidí. Počet exekucí podle odhadů České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) bohužel roste i mezi seniory.

Exekucím čelí v posledních letech stále více důchodců. Ke konci loňského roku ČSSZ prováděla kvůli nařízené exekuci či insolvenci srážky u bezmála 87 tisíců důchodů. Nejčastěji se senioři zadlužují kvůli dětem nebo vnoučatům. Ohroženější skupinou jsou v tomto případě ženy.

Exekuce nejsou problémem pouze u seniorů. Jejich počet neustále stoupá. Podle portálu novinky.cz soudy v Česku ročně rozhodnou o zhruba 700 tisících exekucích a až 30 tisících nových insolvenčních řízení. Jak upozorňuje ředitel Poradny při finanční tísni David Šmejkal, za posledních deset let vzrostl počet nově ročně nařízených exekucí skoro o třetinu.

Dlužníci se naučili s exekucí žít

„Před deseti lety jsme měli jednu dvě exekuce na klienta, nyní to je násobně více. Více než polovina všech našich klientů v oddlužení má exekuce. Na druhou stranu se dlužníci naučili s exekucemi žít. Umějí se lépe uživit exekucím navzdory a zvykají si na nezdaněné příjmy a platby v hotovosti mimo účet,“ řekl Právu Šmejkal.

Tři a více exekucí má téměř půl miliónu Čechů, přes 150 tisíc lidí má naráz více než deset exekucí. „Nějakou exekuci má téměř desetina Čechů a Češek nad 15 let. Celkem je to 863 tisíc lidí a za poslední rok jich zhruba 31 tisíc přibylo,“ uvedl letos v únoru autor mapy exekucí Radek Hábl.

Zdroj foto: Pixabay.com


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »
21.4.2018 10:38
Mudrova 
Dluhy
Tomuto tématu se také časo věnuji. Poslední článek možná doplní, co zde lidé nenašli: www.i-senior.cz/dluhy-myslite-si-ze-vas-se-netykaj...

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Čaj se dá využít i po vylouhování

Jsou vám cítit ruce po krájení česneku či cibule? Stačí je potřít mokrým pytlíkem čaje. Čajem můžete zalévat květiny, zbavíte se tak i plísní. Stačí dát…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 05.12.2023

Dnes 05.12 svátek slaví:
Jitka

Zítra 06.12 svátek slaví:
Mikuláš

Včera 04.12 svátek slavil:
Barbora

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2023 Kontakt | Nastavení cookies