Stále více seniorů vyhledává univerzitu třetího věku

Štítky: | univerzita třetího věku |
28.01.2019 | komentářů: 0
Stále více seniorů vyhledává univerzitu třetího věku

Vzdělání je velice důležitou hodnotou v každém věku. Počet seniorů, kteří se vzdělávají v kurzech univerzit třetího věku, se proto za posledních sedm let zdvojnásobil. Univerzity třetího věku přispívají ke zkvalitnění života seniorů. Uvedl to web novinky.cz.

Kurzy Univerzity třetího věku nabízejí v Česku veřejné vysoké školy. Do kurzů se mohou přihlásit zejména lidé v důchodovém věku. „Naprosto preferovaná skupina je 55 let a více,“ řekl prezident Asociace U3V Roman Prokop. Kolem 60 procent lidí v kurzech jsou podle něj šedesátníci a sedmdesátníci. Kolem 80 procent zapsaných v kurzech jsou ženy.

Počet seniorů, kteří chodí na univerzitu třetího věku, se od roku 2011 podle Prokopa zvýšil přibližně ze 33 000 na současných zhruba 57 000. Z pohledu lékařů je to podle novinek výborné, protože si tak neustále procvičují paměť a oddalují možnou demenci.

Učit se senioři budou i z domu

V budoucnu by se asociace chtěla zaměřit i na nové formy výuky na internetu, tedy takzvané e-learningové kurzy. Studenti by tak nemuseli pravidelně jezdit do instituce, která výuku pořádá. Úzce to souvisí také s faktem, že senioři stále lépe ovládají počítače a běžně používají nejrůznější aplikace.

Kromě počítačových kurzů nabízejí univerzity třetího věku velké množství výuky s různým zaměřením. Jsou to i klasické vzdělávací kurzy, třeba z historie, archeologie, astronomie, přes humanitní vědy a velký boom teď zaznamenává výuka cizích jazyků, hlavně angličtiny.

Získat můžete certifikát

Kurzy univerzit třetího věku trvají obvykle čtyři až šest semestrů, tedy dva až tři roky. Konají se zpravidla jednou za dva týdny, a to formou přednášek a cvičení. Na konci kurzu se neskládají zkoušky, ale po každém semestru většinou účastníci musí připravit nějakou písemnou práci či prezentaci. Po absolvování dostanou certifikát, který ovšem není potvrzením o získání vysokoškolského vzdělání.

Zdroj foto: Pixabay.com


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Řidiči se špatným zrakem nepostřehnou až čtvrtinu značek

Víte, že už tři čtvrtě dioptrie stačí na to, aby řidič zahlédl chodce ze vzdálenosti o polovinu kratší než řidič bez dioptrické vady. Zatímco zdravé oko ho…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 23.09.2023

Dnes 23.09 svátek slaví:
Berta

Zítra 24.09 svátek slaví:
Jaromír

Včera 22.09 svátek slavil:
Darina

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2023 Kontakt | Nastavení cookies