Všestranný pomocník pro vaše zdraví a zábavu s vnoučaty - omalovánky

Štítky: | Zdraví | vnouče |
10.10.2017 | komentářů: 0
Všestranný pomocník pro vaše zdraví a zábavu s vnoučaty - omalovánky

Mysleli jste si, že omalovánky jsou zábavou pouze pro děti? Opak je pravdou. Vymalovávání různých obrázků může mít velmi pozitivní vliv i v životě dospělých a zejména pak v životě seniorů. Působí proti stresu, zlepšují jemnou motoriku a rozvíjí kreativitu.

Mysleli jste si, že omalovánky jsou zábavou pouze pro děti? Opak je pravdou. Vymalovávání různých obrázků může mít velmi pozitivní vliv i v životě dospělých a zejména pak v životě seniorů. Působí proti stresu, zlepšují jemnou motoriku a rozvíjí kreativitu.

Pořídit si pastelky a začít vymalovávat obrázky se v pokročilém věku může zdát podivné. Tato dětská zábava vám však může pomoci v mnoha oblastech života. Během této kreativní činnosti se zapojuje pravá hemisféra našeho mozku, která je sídlem představivosti, tvořivosti a neverbálního vyjadřování.

Dospělí s dětskými omalovánkami jsou však přeci jen pro mnoho lidí nepředstavitelní. Právě proto však existují antistresové omalovánky určené přímo pro dospělé. Jde většinou o květinové vzory, zvířata či takzvané mandaly. Tedy abstraktní obrazce, které jsou využívány například i během meditací.

Bojují proti stresu

Ne nadarmo se těmto omalovánkám říká antistresové. Vzhledem k vnějším vlivům a rychlému tempu moderní doby se velice často dostáváme do stresu. Právě proti tomuto strašákovi, který bohužel umí způsobit i vážné zdravotní komplikace, tato činnost velice pomáhá. Člověk se během malování uklidní a soustředí se, aby nepřetáhl.

Kromě stresu tato aktivita výborně působí i na naši psychiku. Terapie uměním se používá poměrně často. Barvy nám mnohdy dodají tolik potřebný optimismus. Jejich individualním výběrem také vyjádříme svou aktuální náladu a “vymalujeme” se ze svých pocitů. které by nás jinak trápily.

Zlepšit mohou antistresové omalovánky i vaši jemnou motoriku. Starším lidem se mnohdy třese ruka. Cvikem a snahou nepřetáhnout obrázek se může tento příznak stárnutí velice efektivně eliminovat. Zlepší se vaše soustředění, potrénujete mozek a navíc vám zůstanou mnohdy velice krásné obrázky, které můžete vystavit doma či je darovat zarámované svým blízkým jako originální a osobitý dar.

Trávíte čas s vnoučaty

V neposlední řadě musíme zmínit, že tuto aktivitu můžete provozovat také spolu se svými vnoučaty. Svůj čas strávený s rodinnou tak využijete několikanásobně produktivněji. Je také možné, že odrostlejší děti, které malování už příliš nehoví, se k této aktivitě díky vám vrátí. Uspořádat s nimi můžete například malou soukromou výstavu u vás v obývacím pokoji či vyhlásit soutěž o nejhezčí obrázek.

Koupit tyto omalovánky pro dospělé lze dnes téměř v každém papírnictví, knihkupectví či v hračkárnách. Zvolit si sami můžete jejich náročnost. Některé jsou opravdu velmi detailní a je třeba mít při jejich vymalovávání velmi dobrý zrak.

Zdroj foto: pixabay.com


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Zkuste se mravenců zbavit bez chemie

Když se vám doma začnou rojit mravenci, vyzkoušejte jim na cestičku dát několik klacíků skořice, posypte jí mletou skořicí nebo místa vytřete silně slanou…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 10.07.2020

Dnes 10.07 svátek slaví:
Libuše

Zítra 11.07 svátek slaví:
Amálie

Včera 09.07 svátek slavil:
Olga

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2020 Kontakt

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu nastarakolena.cz vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace