Domovy pro seniory nejsou na péči o nakažené vybavené

Štítky: | koronavir |
31.03.2020 | komentářů: 0
Domovy pro seniory nejsou na péči o nakažené vybavené

Nedostatek ochranných pomůcek – problém, se kterým se v současné době potýká snad každé zařízení. Stejně jsou na tom bohužel i domovy pro seniory, před kterými má přednost zdravotnictví. Domovy se proto obávají, že pokud bude některý z klientů nakažený, bude se virus šířit rychleji.

"Pokud vůbec je personál vybaven dostatečným množstvím ochranných pomůcek, pak rozhodně není školen ve správném oblékání a svlékání či bezpečné manipulaci. Není zde přítomen lékař, který by nesl odpovědnost za patřičná karanténní opatření," uvedl pro web novinky šéf Asociace poskytovatelů hospicové paliativní péče Robert Huneš. Podle něj hrozí, že pak se onemocnění začne rychle šířit a hrozí kolaps těchto služeb.

Podle průzkumu Asociace poskytovatelů sociálních služeb (APSS) nemá respirátory nejvyšší třídy FFP3 nebo například ochranné obleky k dispozici 90 procent sociálních služeb. Část nemá ani respirátory nižší třídy či dostatek roušek.  „Potřebujeme, aby ochranné pomůcky - nejen roušky a respirátory, ale i ochranné obleky a brýle - okamžitě dorazily (do sociálních služeb). Potřebujeme, aby ministerstvo zdravotnictví v tomto zabralo, aby domovy byly chráněné," reagovala na výsledky průzkumu v České televizi Jana Maláčová.

Problematická je i distribuce pomůcek

Kraje v souvislosti s distribucí ochranných pomůcek žádají, aby je distribuovalo pouze ministerstvo vnitra. Nyní distribuce spadá pod resorty vnitra, zdravotnictví, zemědělství a dopravy. "Bohužel, do centrálních dodávek si sahá mimo systém, kdo chce, a pak se nestačíme divit, že nejkvalitnější respirátory jsou k dispozici profesím, které z našeho pohledu nejsou v první linii v kontaktu s pozitivními pacienty," řekl novinkám hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Zdroj foto: Pixabay


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Co pomůže při revmatické artritidě?

  Pacientům trpícím revmatickou artritidu se údajně velmi osvědčil lněný olej a lněné seminko. Dvě lžičky lněného oleje a dvě lžičky lněného …

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 18.05.2022

Dnes 18.05 svátek slaví:
Nataša

Zítra 19.05 svátek slaví:
Ivo

Včera 17.05 svátek slavil:
Aneta

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2022 Kontakt

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu nastarakolena.cz vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace