I senioři se mohou učit cirkusové kousky

Štítky: | hobby |
03.01.2019 | komentářů: 0
I senioři se mohou učit cirkusové kousky

Na stará kolena mají lidé čas zkoušet nové koníčky. Mnozí volí například univerzitu třetího věku či počítačové kurzy. Vybrat si však můžete i něco méně obvyklého. Centrum Elpida v Praze nabízí dokonce i Senior Cirkus.

Vyzkoušet nové neobvyklé věci může být velmi zajímavé. Cirkusové kousky navíc pomohou vaší fyzické i mentální kondici. Například žonglování podle vědeckých výzkumů zlepšuje fungování mozku a vytváří spoustu nových spojů, tzv. synapsí, mezi  mozkovými buňkami - neurony.

"Při žonglování se toho děje hodně najednou, musíte propojit oči, ruce, myšlení, koordinaci, takže proto jsou jeho účinky takto mimořádné. Mozek se dá cvičit jako jakýkoliv sval," vysvětluje pro web aktualne lektor Tomáš Hála z umělecké skupiny Firejokers. Ta se zabývá akrobacií a žonglováním s ohněm.

Zlepšení je i v běžném životě

Kromě žonglování se účastníci kurzu učí také chodit s míčkem na hlavě, čímž procvičují rovnováhu a koordinaci, točí talířem na hůlce a mnoho dalších kousků. "Účastníci tu dostanou návod, jak procvičit tělo i mozek. A zlepšení mohou pozorovat i v praktickém životě. Mně například nepadají v kuchyni věci na zem. A když už, chytám ve vzduchu hrníčky a uhýbám noži, když mi padá na nohu," popisuje pro web aktualne lektor Tomáš Hála.

Senior Cirkus je příkladem toho, že i starší lidé se nemusí bát zkoušet nové věci. Na kurzu se pobaví, seznámí s novými lidmi a udělají navíc něco pro své zdraví. Proto pokud Vás nějaká podobně bláznivá aktivita láká, odhoďte zábrany a směle do toho.

Zdroj foto: Pixabay.com


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Co dělat, když si do krku zapíchnete rybí kost?

Pokud se kost zapíchne u kořene jazyka, je šance, že si ji můžeme vyndat sami. Pomůže třeba kus chleba. Pokud kost zůstane, pak je čas na návštěvu lékaře.…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 01.12.2023

Dnes 01.12 svátek slaví:
Iva

Zítra 02.12 svátek slaví:
Blanka

Včera 30.11 svátek slavil:
Ondřej

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2023 Kontakt | Nastavení cookies