Jak bojovat proti křehkosti? Odpověď hledejte ve středomoří

Štítky: | Zdraví |
09.03.2018 | komentářů: 0
Jak bojovat proti křehkosti? Odpověď hledejte ve středomoří

S přibývajícím věkem někdy přichází problém s křehkostí, který má až 54 % dříve narozených. Příznakem tohoto onemocnění může být nadměrná únava, úbytek váhy a celková slabost. Předcházet se tomuto problému dá středomořskou stravou.

Projev stáří, kterým křehkost bohužel je, může negativně ovlivnit kvalitu života. Každý, kdo křehkostí trpí, je více náchylný k nejrůznějším úrazům a zlomeninám. Vliv však může mít i na duševní pohodu.

Projevy křehkosti mohou být velice různorodé. Mírnějším příznakem je již zmíněné vyšší ohrožení. Vést však může až k demenci a předčasnému úmrtí. Zpozornět byste měli pokud se vám nechce do fyzické aktivity, nemáte sílu, jste unavení či jste zpozorovali, že chodíte pomaleji.

Zkuste změnit jídelníček

“Zocelit” se můžete správnou životosprávou, obohacením stravy o bílkoviny a vitamín D. Pomoci vám může i zabrousit do středomořské kuchyně. Vědci z University College London ve Velké Británii totiž přišli na to, že riziko křehkosti se dá snížit přidáním této stravy do jídelníčku.

Středomořská strava je velice zdravá, její součástí je z velké části zelenina, ovoce, ořechy, luštěniny, cereálie, olivový olej, ryby, mléko, maso a červené víno. Což může v případě problémů s křehkostí pomoci.

Zdroj foto: Pixabay.com


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Také občas zápasíte s pečícím papírem?

Pečící papír je občas "nepoddajný" - aby se lépe přizpůsobil jakémukoli tvaru, stačí jej před použitím celý pomačkat a pak znovu narovnat. Budete překvapeni…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 03.02.2023

Dnes 03.02 svátek slaví:
Blažej

Zítra 04.02 svátek slaví:
Jarmila

Včera 02.02 svátek slavil:
Nela

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2023 Kontakt | Nastavení cookies