Jaký je rozdíl mezi léky bez předpisu a doplňky stravy?

Štítky: | Zdraví |
21.11.2018 | komentářů: 0
Jaký je rozdíl mezi léky bez předpisu a doplňky stravy?

Doplňky stravy jsou v dnešní době velice užívané. Mnoho lidí však nerozlišuje tento typ podpůrných prostředků a léky bez předpisu. Často se stává, že lidé považují toto lékárenské zboží za totéž. Ze sortimentu obojího lze vybírat v lékárnách podle aktuální a individuální potřeby, což může být matoucí. Přesto je mezi léky bez předpisu a doplňky rozdíl.

Zatímco léky musí projít složitým schvalovacím procesem, který prokáže, zda opravdu působí léčivě či preventivně, doplňků se tento postup netýká. U doplňků stravy je nejdůležitější, aby při užívání nebyly škodlivé. Hlavní rozdíl podle portálu i-senior tedy tkví v obsahu účinných složek.

I z tohoto důvodu se léky na předpis mohou prodávat pouze v lékárnách a u prodejců vyhrazených léčiv. Na doplňky stravy, vitamíny a bylinné sirupy můžete narazit i v jiných obchodech, jako jsou například drogerie. Školený lékárenský personál totiž dokáže poradit i s případnými nežádoucími účinky, pokud se jednotlivá léčiva kombinují.

Doplňky stravy jsou velice moderním a účinným způsobem, jak podpořit léčbu některých onemocnění, zvýšit imunitu či předcházet určitým chorobám. Měli byste si však pamatovat, že ani s doplňky stravy se to nesmí přehánět. Z názvu doplňky samozřejmě také vyplývá, že vám nikdy nemohou zcela nahradit zdravou a vyváženou stravu, která je pro zdraví základním stavebním kamenem.

Zdroj foto: Pixabay.com


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Pálí vás žáha?

Pokud zní odpověď ano,  nakrájejte si syrový celer na jemné plátky a pochroupejte - pálení vás přejde do 10 minut. Nebo nasypte do skleničky půl lžičky…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 04.10.2023

Dnes 04.10 svátek slaví:
František

Zítra 05.10 svátek slaví:
Eliška

Včera 03.10 svátek slavil:
Bohumil

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2023 Kontakt | Nastavení cookies