Jak se na stará kolena cítit jako třicátník?

Štítky: | Zdraví | studie |
09.05.2018 | komentářů: 0
Jak se na stará kolena cítit jako třicátník?

Zůstat zdravý a cítit se jako za mlada by si přál v pokročilejším věku snad každý. Málokdo však ví jak na to. Uchovat si životní elán a svaly jako za mlada je přitom jednoduché. Stačí do denního harmonogramu zapojit více fyzické aktivity.

Každý v pokročilém věku má jiné zdravotní potíže. Někteří větší, jiní menší. Tyto rozdíly i podle vědeckých výzkumů neodmyslitelně souvisí s životním stylem dané osoby. Vekou roli přitom hraje pohyb. Ten je podle mnohých vědců klíčem ke zdraví a může působit i preventivně proti mnohým onemocněním.

Podle webu novinky.cz jedinci středního věku (cca 45 let) a starší se různým pohybovým aktivitám věnují spíše výjimečně. Po 65. roce věku pravidelně cvičí pouze 10 procent obyvatel. Z toho logicky vyplývá, že všeobecně podporovaný pohled na „normální“ průběh stárnutí je odvozován z toho, jak stárnou lidé, kteří se pohybu spíše nevěnují, uvedl web deníku NY Times.

"Normální" stárnutí

Tento fenomén “normálního” stárnutí se rozhodli prozkoumat britští vědci. Mnozí z nich vyznávají názor, že sport dokáže velmi výrazně ovlivnit, respektive změnit stávající průběh „normálního“ stárnutí. Tento předpoklad se rozhodli potvrdit během průzkumu s lidmi mezi 55 až 79 lety, kteří se pravidelně věnují nějaké fyzické aktivitě.

Po vyhodnocení celé řady fyzických a kognitivních schopností starších, fyzicky aktivních lidí zjistili, že jsou jejich hodnoty srovnatelné s hodnotami třicátníků, tedy porovnatelně lepší než u stejně starých jedinců, kteří ovšem pravidelně necvičí.

Zdroj foto: Pixabay.com


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Jak předejít kocovině

Vánoce se kolikrát neobejdou bez sklenky něčeho ostřejšího a aby nás druhý den nebolela hlava, můžete zkusit tyto triky: Před flámem sníst něco mastnějšího…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 04.10.2023

Dnes 04.10 svátek slaví:
František

Zítra 05.10 svátek slaví:
Eliška

Včera 03.10 svátek slavil:
Bohumil

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2023 Kontakt | Nastavení cookies