Jen dvě procenta Čechů neslaví Vánoce, většinou jde o seniory

Štítky: | vánoce |
10.12.2018 | komentářů: 0
Jen dvě procenta Čechů neslaví Vánoce, většinou jde o seniory

Blížící se Vánoce, které přináší do našich životů atmosféru lásky, pohody a naděje. Pro některé však mohou být tyto sváty spojené s pocitem osamění a smutku. Vánoce proto neslaví dvě procenta Čechů. Mnozí z nich jsou senioři, které trápí nezájem rodiny. Štědrý den se proto rozhodnou pojmout jako běžný den. Je to ovšem škoda. Svátky se dají užít i v pokročilém věku.

Situace seniorů o Vánocích se zpravidla odráží od jejich zdravotního stavu a situace. Činorodí senioři, i když nemají kolem sebe své blízké, si hledají možnosti, jak čas o svátcích naplnit. Někteří upřednostňují klid, protože jim shon o Vánocích vadí. Ti, kteří jsou osamělí, často vzpomínají na své mládí, své blízké, ať už živé nebo mrtvé. Čas vyplňují sledováním televize nebo poslechem rádia.

Dříve narození lidé mohou mít mnohdy strach, že by svou návštěvou u příbuzných narušili jejich soukromí. O Vánocích to však neplatí. Naopak je důležité, trávit svátky s těmi nejbližšími. Ať už jde o rodinu či přátele.

Buďte spolu

"V zásadě platí, že jednáme-li s druhým s láskou a respektem, tak je rád a to platí o všech věkových skupinách. Taková láska k druhému se pak může projevit například tím, že svého blízkého o Vánocích navštívíme, nasloucháme jeho vzpomínkám a prožíváme společně vánoční čas," radí vedoucí telefonické linky Senior Dana Kroupová.

Dalším důvodem, proč někteří neslaví Vánoce, jsou přeplněné obchody, stres z přípravy Vánoc, komerce, finanční náročnost a nakupování vánočních dárků. Mezi deseti negativními důvody uvádí respondenti předvánočních průzkumů i přírůstek hmotnosti během svátků.

Zdroj foto: Pixabay.com


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Mačkání citrónu může být věda

Celý plod citronu omyjeme a kůru v jednom místě propíchneme vidličkou. Vymačkáme jen tolik, kolik potřebujeme. Citron pak uložíme do lednice. Takto vydrží…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 28.05.2023

Dnes 28.05 svátek slaví:
Vilém

Zítra 29.05 svátek slaví:
Maxmilián

Včera 27.05 svátek slavil:
Valdemar

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2023 Kontakt | Nastavení cookies