Nabídka nového zámku jako častá praktika šmejdů

Štítky: | šmejdi |
09.07.2019 | komentářů: 0
Nabídka nového zámku jako častá praktika šmejdů

Jelikož osvědčené taktiky jako jsou nejrůznější předváděcí akce a falešné kontroly elektroměrů již tolik nezabírají, přišli šmejdi s novým způsobem, jak vylákat z dříve narozených peníze. Nabízí jim nové zámky ke vchodovým dveřím. Informoval o tom web novinky.cz.

Zatímco seriózní zámečnické firmy si za výměnu zámku účtují kolem tisíce korun, šmejdi z lidí vymámí až pětinásobek této částky. Podobný případ podle webu novinky už před dvěma lety vyšetřovala policie v Ústí nad Labem, kde zástupci společnosti s téměř totožným názvem obcházeli seniory a vnucovali jim výměnu zámku, samozřejmě za několikanásobně vyšší ceny, než je obvyklé.

Zároveň svým „klientům“ nenechali všechny klíče od nových zámků a některé si nechali. Podle obchodního rejstříku lze vystopovat, že se jedná o stejnou firmu, která dnes operuje v Praze, jen s lehce pozměněným názvem a jiným jednatelem. Se svou zkušeností s touto praktikou se v uzavřené skupině na Facebooku svěřila i dcera okradené důchodkyně z Prahy, kde si jí všiml starosta Prahy 7 a poslanec za KDU-ČSL Jan Čižinský.

Podvodníci se dopouštějí přestupku

„Zavolal jsem na telefonní číslo té firmy a vyjasňoval jsem si s nimi, co se stalo. Jejich verze byla, že v tom domě už jeden zámek vyměňovali a jen tak zkusili i sousedy. Tomu jsem ale neuvěřil,“ řekl Právu Čižinský. Společnost podle informací novinek upozornil, že nejen na městské části Praha 7, ale i v celé Praze je podomní prodej zakázán.

„Upozornil jsem je, že se dopustili přestupku. Chtěl jsem po nich, aby té paní vrátili peníze, což slíbili, že udělají. Řekl jsem jim také, ať naši městskou část vynechají,“ uvedl starosta. Tento konkrétní případ dopadl dobře a majitelka bytu získala peníze zpět. Při koupi nového zámku je však třeba být obezřetný a nic nekupovat od neověřené společnosti.

Zdroj foto: Pixabay.com


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Jak zbavit sprchovou hlavici vodního kamene?

Udělejte si roztok z citronové šťávy (půl citronu) a octa. Smíchjte, nalijte do igelitového sáčku a ponořte do ně hlavici přes noc.  

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 04.06.2023

Dnes 04.06 svátek slaví:
Dalibor

Zítra 05.06 svátek slaví:
Dobroslav

Včera 03.06 svátek slavil:
Tamara

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2023 Kontakt | Nastavení cookies