Pouze sedm procent seniorů rozvíjí počítačové dovednosti

Štítky: | vzdělání |
16.10.2019 | komentářů: 0
Pouze sedm procent seniorů rozvíjí počítačové dovednosti

Přestože se dříve narození lidé snaží jít s dobou a využívají například sociální sítě, je procento těch, kteří se v této oblasti vzdělávají stále malé. Nejoblíbenějším způsobem je samostudium, naopak vzdělávání prostřednictvím počítačových kurzů příliš časté není. Vyplývá to z analýzy, kterou zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Informoval o tom web novinky.cz.

„Počítačové dovednosti si častěji zdokonalují muži než ženy, konkrétně 30 procent mužů a více než čtvrtina žen. Vzdělávání v oblasti ICT však klesá s rostoucím věkem. Nejvyšší zájem o něj mají mladí lidé mezi 16 až 24 lety, kde je to každý druhý. U seniorů se vzdělává pouze 7 procent z nich,“ komentovala výsledky analýzy Alena Hykyšová z odboru statistik rozvoje společnosti ČSÚ.

Své digitální znalosti rozvíjelo loni téměř 28 procent všech obyvatel České republiky starších 16 let. Více než pětina si poradila samostudiem, ať už studováním návodu, vyhledáváním na internetu či zhlédnutím instruktážního videa, uvedli statistici. Počítačový kurz pak navštívilo 5,5 procenta lidí.

Kurzy přímo pro seniory

Právě počítačové kurzy však mohou být pro seniory velkou výhodou. Seznámí se zde s nejnovějšími technologiemi a jsou upozorněni na rizika, která jsou s užíváním internetu spojena. Velkým tématem moderní doby je také rozeznávání takzvaných Fake news, tedy poplašných a nepravdivých zpráv, kterým senioři mnohdy věří, jelikož nemají dostatek dalších informací.

Podobné kurzy je možné navštěvovat v mnoha městech České republiky. Pro seniory to může být také příležitost vyrazit do společnosti a seznámit se s novými lidmi, kteří mají podobné zájmy.

Zdroj foto: Pixabay.com


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Co pomůže na bolavý zub?

Na rovinu, stejně se zubaři nevyhnete, ale pokud vás bolest stihne o víkendu, existují způsoby, jak ji utišit. Pomoci může hřebíček. A proč? Obsahuje…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 04.10.2023

Dnes 04.10 svátek slaví:
František

Zítra 05.10 svátek slaví:
Eliška

Včera 03.10 svátek slavil:
Bohumil

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2023 Kontakt | Nastavení cookies