S čím vším nám může pomoc meditace?

Štítky: | Zdraví |
06.11.2017 | komentářů: 0
S čím vším nám může pomoc meditace?

Relaxační hudba, zapálené svíčky a stav naprostého klidu. I tak bychom mohli popsat prastarou techniku meditace, díky které se snadněji uvolníme a zbavíme se stresu. Tato metoda relaxace prospívá naší mysli i tělu.

Mnoho kultur a náboženství po staletí využívalo techniku meditace. Přestože přístupy a pojetí této metody se mohou lišit, cílem je vždy naprosté uvolnění těla. Během meditace si můžete například opakovat nějakou mantru, soustředit se na vlastní dech. Všechny tyto metody nás mohou zbavit stresu, zlepšit náladu a také pomoci s některými zdravotními problémy.

Může pomoci se srdcem

Hned několik studií v posledních letech potvrdilo, že některé formy meditace mohou snižovat riziko výskytu některých srdečních onemocnění, zejména infarktu. Je tomu tak především z toho důvodu, že meditace výrazně snižuje stres a jeho následné negativní dopady na organismus. Pokud vás tedy trápí například vysoký tlak, měli byste tuto prastarou metodu určitě vyzkoušet.

Předchází depresi

Velice příznivý dopad má meditace také na naše psychické zdraví. Mnohé studie potvrzují, že díky naučené technice soustředění se snižují sklony k depresím a úzkostem. Díky meditaci se můžete naučit také blokovat negativní myšlenky a negativní okolní vlivy. Tato prastará metoda vám pomůže soustředit se na přítomnost a nedělat si obavy o budoucnost.

Posilování paměti

Odborníci zkoumají i vliv meditace na funkci našeho mozku. Z pokusí vyplývá, že pozitivní vliv má tato technika zejména na oblast paměti, učení, sebekontroly a sebeuvědomění. Díky meditaci tak můžete posilovat svou paměť a pozornost, což je u starších lidí velmi důležité.

Pokud byste meditaci rádi vyzkoušeli, můžete využít širokou nabídku kurzů a kroužků. Vyzkoušet můžete také některé návody dostupné na internetu. Vyzkoušet můžete více metod a zjistit, která vám nejvíce vyhovuje.

Zdroj foto: Pixabay.com


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Aby se slanina tolik nekroutila

Potřebujete opéct pár plátků anglické slaniny? A nechcete, aby se slanina na pánvičce příliš nekroutila. Než se dáte do opékání, vložte jednotlivé plátky…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 04.10.2023

Dnes 04.10 svátek slaví:
František

Zítra 05.10 svátek slaví:
Eliška

Včera 03.10 svátek slavil:
Bohumil

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2023 Kontakt | Nastavení cookies