Senioři jsou mnohdy přetížení, neměli by zapomínat na odpočinek

Štítky: | Zdraví |
18.10.2017 | komentářů: 0
Senioři jsou mnohdy přetížení, neměli by zapomínat na odpočinek

V očích moderní společnosti je ideální senior aktivní, má mnoho zájmů, plno sil a stíhá rodinu, zábavu i přivýdělek najednou. Nalijme si však čistého vína.  V pokročilejším věku je toto tempo mnohdy neudržitelné. Samozřejmě, že všechny tyto aktivity mohou být pro seniora prospěšné, nesmí však zapomínat i na odpočinek.

Většina starších lidí se snaží držet krok s dobou a mladší generací. Hektické tempo, mnoho zájmů a přecenění vlastních sil. To jsou nejčastější příčiny určité formy přepracovanosti ve stáří. Podzim života byste si měli v rámci možností o nejvíce užít. Nedělejte věci, o kterých si myslíte, že se od vás čekají. Vybírejte si takové aktivity, které vás těší a ani s nimi to nepřehánějte.

Nehrajte si na supermany, kteří zvládnou vše. Pokud něco nestíháte nestresujte se tím. Najděte si mezi nabitým programem čas jen na sebe a například na krásnou knihu. Udělejte si pohodlí u televize či si jednosuše "dejte dvacet". Pokud máte vytvořen harmonogram činností a zrovna se na něj necítíte, nevyčítejte si, když jednou vynecháte. Budete mít alespoň více sil na další dny.

Nedělejte z radosti povinnost

Další zásadou je, aby se z vašich denních radostí nestala povinnost. Baví vás například práce na zahrádce? Jde o velmi uklidňující činnost, u které si krásně vyčistíte hlavu. Pokud však jednou plevel vyhraje protože si potřebujete oddechnout, nic se nestane. I tak bude vaše zahrádka zcela jistě krásná a bude těšit vás i vaše okolí

Důležité také je nebát se požádat o pomoc. Pokud na nějakou činnost například ohledně domu nestačíte, požádejte své blízké nebo někoho, kdo si pomáháním v dané oblasti přivydělává. I vy tak můžete jen získat. Strávíte cenné chvíle s rodinnou (pro ně to není obtěžování, ale udělají to pro vás rádi) nebo získáté nového člověka do života, se kterým si můžete například občas popovídat.

Zdroj foto: pixabay.com


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Vlažná voda s citronem dělá zázraky

Víte že, sklenka vlažné vody s citronem po ránu je doslova zázrak? Vyčistí trávicí trakt, zvýší imunitu, dodá vitamín C, vyčistí pleť a vymaže vrásky, čistí…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 07.12.2023

Dnes 07.12 svátek slaví:
Benjamín

Zítra 08.12 svátek slaví:
Ambrož

Včera 06.12 svátek slavil:
Květoslava

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2023 Kontakt | Nastavení cookies