S vysokým krevním tlakem může pomoc červená řepa

Štítky: | Zdraví |
08.08.2017 | komentářů: 0
S vysokým krevním tlakem může pomoc červená řepa

Bojujete s vysokým krevním tlakem neboli hypertenzí? Pak byste měli vyzkoušet šťávu z červené řepy. Dusičnany, které tento druh zeleniny obsahuje, rozšiřují cévy a pomohou vám tlak snížit.

Velice dlouho se problém vysokého krevního tlaku nemusí projevit a velká část lidí ho tedy nijak neřeší. Důsledkem však může být až infarkt, mrtvice či selhání ledvin. Pokud chcete tomuto onemocnění předejít, měli byste se vyvarovat zejména kouření, nadměrnému solení a stresu. Pomoci může i změna jídelníčku.

Vědcům se podařilo zjistit, že jednou z potravin snižujících krevní tlak je červená řepa. Z různých studií vyplývá, že větší efekt má tato potravina na muže avšak snížení krevního tlaku bylo zaznamenáno i u žen. Mohou za to anorganické dusičnany, které se v organismu přemění na oxid dusnatý (NO), který rozšiřuje cévy a umožňuje tak krvi lépe proudit.

Nejrůznější ovocné a zeleninové šťávy jsou navíc velice moderním a oblíbeným způsobem stravování. Proč do nich tedy nezařadit i červenou řepu. Mezi další vlastnosti této zeleniny patří například i podpora imunitního systému. Obsahuje také velké množství vitamínů a minerálů, které mohou vašemu tělu pomoci.

Zdroj foto: pixabay.com

 


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Co odstraní zápach z ledničky?

Proti zápachu v ledničce vyzkoušejte rozpůlenou cibuli, kterou necháte uvnitř ledničky. Pozor, nasaje do sebe pach, už ji potom nekonzumujte! Proti pachu v…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 07.12.2023

Dnes 07.12 svátek slaví:
Benjamín

Zítra 08.12 svátek slaví:
Ambrož

Včera 06.12 svátek slavil:
Květoslava

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2023 Kontakt | Nastavení cookies