Sedm tipů na procvičování mozku

Štítky: | Alzheimerova nemoc | paměť | tipy |
21.05.2022 | komentářů: 0
Sedm tipů na procvičování mozku

Zdravý životní styl a sportování je už nedílnou součástí života mnoha seniorů. Zatímco občasné procházky či jízdy na kole jsou běžné, na procvičování paměti už se tolik nemyslí. Přitom jednoduché denní úkoly mohou pomoci předcházet i nemocem jako je například Alzheimerova choroba. Proto jsme připravili pár jednoduchých tipů, které dostanou do formy i Váš mozek.

1. Používejte nedominantní ruku

Jste-li pravák, snězte polévku levačkou. Vybrat si můžete i jiné činnosti. Například čištění zubů nebo umýt nádobí opačně, než jste zvyklí. Co na tom, že možná rozbijete skleničku. Váš mozek vám poděkuje.

2. Naučte se každý den nové slovo v cizím jazyce

Angličtina, francouzština, arabština - na tom nezáleží. Vyberte si, co je vašemu srdci blízké a procvičujte mozkové závity. Pomoci vám mohou různé aplikace či internetové překladače, které vám pomohou i s výslovností daného slovíčka.

3. Choďte chvíli pozadu

Až příště půjdete například do koupelny, vezměte to pozpátku. Zapojíte tak jiné části mozku.

4. Hrajte hry

Ať už si vyberete ty deskové nebo počítačové, uděláte pro mozek to nejlepší. Hry pomáhají rozvíjet logické myšlení, vizuální pamět i postřeh. Můžete například uspořádat herní večer a zároveň se tak setkat s rodinou či přáteli.

5. Luštěte

Jak lépe využít čas, například na toaletě, než luštěním křížovek či sudoku, které udržují náš mozek ve formě? Když navíc vyberete křížovky s vtipy, ještě se u toho zasmějete.

6. Spěte

Kvalitní spánek umí pomoci s mnoha neduhy. Snažte se uléhat vždy ve stejný čas a před spaním se vyhnout zářícím obrazovkám televizí a telefonů.

7. Vyhněte se stereotypu

Jednou za čas se snažte obměnit své zvyky. Mozek tak bude muset být stále ve střehu a nebude fungovat takzvaně "na automat". 

Zdroj foto: Pixabay.com


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Zasekává se vám klíč v zámku?

Usnadněte si odemykání. Klíč v zámku se bude dobře otáčet, když jej navoskujete. Je to čistější řešení než mazání olejem, které špiní ruce i oděv.

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 27.06.2022

Dnes 27.06 svátek slaví:
Ladislav

Zítra 28.06 svátek slaví:
Lubomír

Včera 26.06 svátek slavil:
Adriana

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2022 Kontakt

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu nastarakolena.cz vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace