Sex v období menopauzy může zmírnit její příznaky

Štítky: | vztahy | sexuální život |
02.01.2020 | komentářů: 0
Sex v období menopauzy může zmírnit její příznaky

Sex s přibývajícím věkem nekončí. Navzdory rozšířenému si ženy mohou užívat milostné hrátky i během klimakteria. Mnohdy jsou navíc lepší než před menopauzou. Sexuální aktivita navíc mže mít pozitivní vliv na psychiku.

Sexuálně aktivní ženy procházející menopauzou jsou zpravidla zdravější, sebevědomější a také šťastnější. Nemusí se navíc obávat nechtěného těhotenství. „Ženy, jež na sex rezignují, bývají nespokojené. Klimakterické potíže jsou v jejich případě častěji výmluvou pro únik ze sexuálního života s partnerem. Takovýto útěk bývá spíše než znakem mizející touhy odrazem nefunkčního vztahu a nevyřešených konfliktů,“ říká pro web i60 sexuolog Pavel Turčan.

Turčan také uvádí, že sex v období přechodu je pozitivním faktorem, který podporuje psychické a fyzické zdraví ženy. Akutní potíže jako návaly horka, bolesti hlavy a jim podobné jsou v současnosti poměrně snadno řešitelné. A je též doloženo, že ženy s pravidelnou sexuální aktivitou trpí těmito problémy méně.

I další komplikace jsou v dnešní době snadno řešitelné. Například suchost poševní sliznice mohu podle Turčana vyřešit lubrikační gely či potraviny bohaté na fytoestrogeny, jako je například sója. Potřebné vitaminy a minerály je možné tělu dodat i díky doplňkům stravy. Lokálně mohou při suchosti pomoci čípky s kyselinou hyaluronovou. V některých případech se ale nelze vyhnout hormonální terapii, která je pouze na lékařský předpis. Kromě stravy je pak důležitá také pozitivní psychika a pravidelný pohyb.

Zdroj foto: Pixabay.com


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Vyrobte si přírodní odpuzovač komárů

Věděli jste, že komáři nesnášejí vůni kopru? Můžete si tak vyrobit přírodní odpuzovač komárů, Stačí svařit lžíci kopru v šálku vody, pak nechat vychladnout…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 06.12.2023

Dnes 06.12 svátek slaví:
Mikuláš

Zítra 07.12 svátek slaví:
Ambrož

Včera 05.12 svátek slavil:
Benjamín

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2023 Kontakt | Nastavení cookies