Vztah prarodičů a vnoučat je třeba nepodcenit

Štítky: | rodina | vnouče | vnoučata | babičkování |
29.01.2023 | komentářů: 0
Vztah prarodičů a vnoučat je třeba nepodcenit

Ať už jste prarodiči, kteří rádi hlídají, kupují drahé dárky, vyváří dobroty, a nebo jste z povahy či jiných důvodů spíše rezervovanější, váš vztah s vnoučaty je velmi důležitý. Prarodiče zejména rozšiřují dítěti zónu bezpečí a jsou jim vzory do dospělého života.

Byť se může zdát, že doba, kdy stařešinové byli nejuznávanějšími členy kmene, je už dávno pryč, není tomu tak. Vzhledem k aktuálnímu stavu společnosti jsou zkušenosti babiček a dědečků klíčové.  Z Vašeho příkladu a porozumění se děti učí respektu ke starším generacím či rodinné (někdy i širší) historii. Stěžejní roli mohou prarodiče sehrát i v případě rozpadu rodiny.

"Přístup více generací je pro děti dlouhodobě určitě přínosný, děti v prarodičích mají další stabilní vztahové osoby, které jsou jim blízké a se kterými se cítí být v bezpečí," uvedl pro idnes psycholog Jan Kulhánek. Právě v případě rozvodu může být vztah s prarodiči neměnnou konstantou, která dítěti dodává jistotu.

Na prázdniny k babičce

Je zcela logické, že moderní, mnohdy stále pracující, babičky a dědečkové nemají tolik času, jak tomu bylo dříve. I tak je pro děti přínosné, když s nimi stráví nějaký čas bez rodičů. Jelikož děti jsou v nepřítomnosti rodičů často otevřenější a dobrá zpráva pro prarodiče - také hodnější.

Ať už se bude jednat o víkend, jednodenní výlet do zoo či “jen” návštěvu cukrárny, věřte, že na to vaše vnoučata budou jednou rádi vzpomínat. U dobrého dortíku vás navíc mohou vyzpovídat a přebrat něco z neocenitelných životních zkušeností. Nebraňte se ,zejména u těch starších, když si s vámi budou chtít udělat například “selfíčko”, nemít tyto fotky, by je v dospělosti mohlo mrzet.

Zdroj foto: Pixabay.com


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Jak uchovat rajčatový protlak?

Zbyl vám rajčatový protlak? Jak ho uchovat, aby déle vydržel? Když ho přendáme do sklenice se šroubovým uzávěrem, na povrchu posypeme troškou soli a…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 23.03.2023

Dnes 23.03 svátek slaví:
Ivona

Zítra 24.03 svátek slaví:
Gabriel

Včera 22.03 svátek slavil:
Leona

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2023 Kontakt | Nastavení cookies