Získat příspěvek na péči nebo invalidní důchod je problém. Nutná je změna systému

Štítky: | penze | peníze | invalidní důchod |
29.08.2023 | komentářů: 0
Získat příspěvek na péči nebo invalidní důchod je problém. Nutná je změna systému

Problém získat příspěvek na péči či snížení invalidního důchodu řeší stále více lidí. Ti se pak obrací zejména na lékaře či nejrůznější centra s žádostí o pomoc. Řešením by měla být změna systému schvalování žádostí, které Ministerstvo práce a sociálních věcí již delší dobu slibuje. Informovala o tom Česká televize

Problém je zejména u lidí, jejichž stav vyžaduje užívání velkého množství léků, které jsou stále dražší. Příspěvky tak rodině tyto náklady nepokryjí a o případné profesionální pomoci v podobě pečovatelky si mohou nechat jen zdát. Lidé se dokonce bojí vrátit zpět do práce, aby o příspěvky nepřišli.

„Lidé se skutečně začínají bát pracovat nebo se ptají, co si mohou přivydělat načerno, ať nepřijdou o příspěvek na péči nebo invalidní důchod,“ uvedla pro Českou televizi předsedkyně představenstva Revenium Hana Potměšilová. Organizace proto opakovaně jednala s ministerstvem práce a sociálních věcí, lékaři i zástupci sněmovny. Další schůzku plánují na září.

Chystají se jednání

„Mechanismus schvalování posuzování běží přes Českou správu sociálního zabezpečení a úřady práce. Jsou dlouhé lhůty pro vyřizování. Chceme, aby to do budoucna běželo pouze pod jedním úřadem,“ řekl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka. Praktičtí lékaři zase chtějí otevřít debatu na kongresu se zástupci lékařské posudkové služby.

Zdroj foto: Pixabay.com


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Jak po domácku vyzrát na kašel

Naši předci léčili neduhy různými způsoby. Leckdy úspěšně a hlavně z ingrediencí, co jsou doma. Tak třeba proti kašli prý funguje smíchání teplého mléka s…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 23.09.2023

Dnes 23.09 svátek slaví:
Berta

Zítra 24.09 svátek slaví:
Jaromír

Včera 22.09 svátek slavil:
Darina

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2023 Kontakt | Nastavení cookies