Jak se na stará kolena cítit jako třicátník?

Štítky: | Zdraví | studie |
09.05.2018 | komentářů: 0
Jak se na stará kolena cítit jako třicátník?

Zůstat zdravý a cítit se jako za mlada by si přál v pokročilejším věku snad každý. Málokdo však ví jak na to. Uchovat si životní elán a svaly jako za mlada je přitom jednoduché. Stačí do denního harmonogramu zapojit více fyzické aktivity.

Každý v pokročilém věku má jiné zdravotní potíže. Někteří větší, jiní menší. Tyto rozdíly i podle vědeckých výzkumů neodmyslitelně souvisí s životním stylem dané osoby. Vekou roli přitom hraje pohyb. Ten je podle mnohých vědců klíčem ke zdraví a může působit i preventivně proti mnohým onemocněním.

Podle webu novinky.cz jedinci středního věku (cca 45 let) a starší se různým pohybovým aktivitám věnují spíše výjimečně. Po 65. roce věku pravidelně cvičí pouze 10 procent obyvatel. Z toho logicky vyplývá, že všeobecně podporovaný pohled na „normální“ průběh stárnutí je odvozován z toho, jak stárnou lidé, kteří se pohybu spíše nevěnují, uvedl web deníku NY Times.

"Normální" stárnutí

Tento fenomén “normálního” stárnutí se rozhodli prozkoumat britští vědci. Mnozí z nich vyznávají názor, že sport dokáže velmi výrazně ovlivnit, respektive změnit stávající průběh „normálního“ stárnutí. Tento předpoklad se rozhodli potvrdit během průzkumu s lidmi mezi 55 až 79 lety, kteří se pravidelně věnují nějaké fyzické aktivitě.

Po vyhodnocení celé řady fyzických a kognitivních schopností starších, fyzicky aktivních lidí zjistili, že jsou jejich hodnoty srovnatelné s hodnotami třicátníků, tedy porovnatelně lepší než u stejně starých jedinců, kteří ovšem pravidelně necvičí.

Zdroj foto: Pixabay.com


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Zkuste se mravenců zbavit bez chemie

Když se vám doma začnou rojit mravenci, vyzkoušejte jim na cestičku dát několik klacíků skořice, posypte jí mletou skořicí nebo místa vytřete silně slanou…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 17.07.2019

Dnes 17.07 svátek slaví:
Martina

Zítra 18.07 svátek slaví:
Drahomíra

Včera 16.07 svátek slavil:
Luboš

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2019 Kontakt

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu nastarakolena.cz vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace