Jak se zbavit podzimní deprese?

Štítky: | Zdraví |
26.10.2017 | komentářů: 0
Jak se zbavit podzimní deprese?

Podzim nám přináší mnoho barev, babí léto a vítr ve vlasech. Bohužel však má i svou stinnější stránku. Sychravo a pochmurno a kratší den může u citlivějších jedinců vyvolat například nepříjemnost v podobě podzimní deprese.

Nechce se nám ráno z postele, méně chodíme ven a zhorší se nám nálada. To jsou nejčastější příznaky takzvané podzimní deprese. Během tohoto stavu se nám nechce nic dělat a tuto svou náladu můžeme převést na ostatní podobně jako zívání.

Nemusíte se však obávat. Podzimní deprese je pouze přechodný stav. Pokud však přetrvává delší dobu a objevují se i další příznaky jako například výčitky a velké sklony k pláči, je na čase zvážit, zda raději nenavštívit odborníka.

Barvy, barvy a zase barvy

Nejúčinnějším způsobem, jak se podzimní deprese zbavit, je vyrazit do pochmurného šedivého dne v opravdu zářivých a veselých barvách. Vyrazit můžete také na nějakou pěknou výstavu či novou komedii do kina. Můžete také poslouchat muziku, nebo vyrazit do cukrárny osladit si život.

Vyrazit můžete také s kamarády či rodinou na krátký společný výlet či se začít naplno věnovat svým koníčkům. Ne nadarmo se říká, že jen dělání všechny smutky zahání. Navíc, když na vás padne nostalgická nálada, může to být i skvělá tvůrčí motivace například pro napsání knihy či básní.


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Pálení svíček má svá pravidla

Vánoce bez svíček si představit neumíme a aby to neskončilo požárem, je třeba dodržovat pravidla. Dejte je na nehořlavou podložku a dál od hořlavých…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 22.11.2019

Dnes 22.11 svátek slaví:
Cecílie

Zítra 23.11 svátek slaví:
Klement

Včera 21.11 svátek slavil:
Albert

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2019 Kontakt

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu nastarakolena.cz vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace