Abyste mohli do předdůchodu, musíte mít od letoška více našetřeno

Štítky: | odchod do důchodu | předdůchod |
27.02.2022 | komentářů: 0
Abyste mohli do předdůchodu, musíte mít od letoška více našetřeno

Chystáte se do předdůchodu? Od ledna 2022 se zvýšila minimální částka, kterou v předdůchodu budete čerpat na 11 114 korun. Informoval o tom web novinky.cz.

Všichni, kdo si spoří na penzi v penzijních společnostech, mohou využít možnosti odejít až o pět let dříve, než je státem stanovený věk, do tzv. předdůchodu „Původním smyslem předdůchodu bylo umožnit lidem přestat pracovat dříve. Předdůchod může pomoci, pokud pár let před důchodem ztratíme práci nebo se nám zhorší zdravotní stav. Dnes tuto možnost stále častěji využívají i ti, kteří se potřebují starat o člena rodiny, nebo zkrátka již nechtějí být dále ekonomicky aktivní,“ sdělil novinkám Lubomír Koňák z KB Penzijní společnosti.

Předdůchod je podstatně výhodnější než předčasný důchod, nezpůsobí krácení regulérní starobní penze, lidé si totiž během něj platí sami sobě z úspor na svém penzijním spoření. Mít u některé z penzijních společností dostatečně naspořeno, je právě jednou z podmínek, kterou je třeba splnit, abyste mohli předdůchod čerpat. 

Na každý měsíc v předdůchodu byste měli mít částku, která odpovídá 30 procentům průměrné mzdy vyhlašované MPSV. Pro rok 2022 je tedy třeba mít k dispozici minimálně 11 114,10 korun měsíčně.

Zdroj foto: Pixabay.com


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Zasekává se vám klíč v zámku?

Usnadněte si odemykání. Klíč v zámku se bude dobře otáčet, když jej navoskujete. Je to čistější řešení než mazání olejem, které špiní ruce i oděv.

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 01.12.2023

Dnes 01.12 svátek slaví:
Iva

Zítra 02.12 svátek slaví:
Blanka

Včera 30.11 svátek slavil:
Ondřej

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2023 Kontakt | Nastavení cookies