Čtvrtina českých seniorů má podle průzkumu obavy z migrantů

Štítky: | bezpečnost | studie |
14.08.2018 | komentářů: 0
Čtvrtina českých seniorů má podle průzkumu obavy z migrantů

Rozsáhlý výzkum odborníků z Ekonomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně ukázal, že většina důchodců v České republice je spokojena s kvalitou svého života. Pouze čtyři procenta respondentů svou situaci označila za špatnou. Studie také ukázala, že velké množství seniorů má strach z migrantů. A to i přes to, že s nimi nemají žádné osobní zkušenosti.

Ve studii, které se účastnilo dosud nejvíc důchodců ze všech krajů České republiky, uvedla jen necelá čtyři procenta seniorů, že svou situaci považuje za špatnou. "Náš soubor čítal více než tři tisíce respondentů. Se spokojeností s životem koresponduje i žebříček hodnot. Na pomyslný vrchol pyramidy čeští senioři zařadili zdraví, následuje rodina a pocit lásky," vysvětlila pro aktiálně.cz spoluautorka výzkumu Lea Kubíčková.

Odborníci se ptali na bydlení, zaměstnání nebo zdravotní stav důchodců. Výzkum řešil také otázku bezpečnosti. Přestože 80 procent respondentů uvedlo, že se cítí bezpečně, velké množství důchodců má podle studie strach z migrantů, kteří do Česka přicházejí.

Informace mají senioři z TV

"Obava z migrantů byla druhá z nejčastějších odpovědí hned po zdraví. To nás překvapilo," konstatovala členka výzkumného týmu Martina Rašticová. Strach z migrantů má podle výsledků výzkumu každý čtvrtý český důchodce. Rašticová považuje za nereálné, že by senioři měli s uprchlíky osobní zkušenosti, přesto se jich však obávají.

"Starší lidé často přebírají informace jen z televize, což jejich pocity výrazně ovlivňuje," dodala Rašticová s tím, že 14 % důchodců se necítí bezpečně, protože se podle nich společnost nechová dobře k lidem jejich věku.

Zdroj foto: Pixabay.com


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Jak zbavit sprchovou hlavici vodního kamene?

Udělejte si roztok z citronové šťávy (půl citronu) a octa. Smíchjte, nalijte do igelitového sáčku a ponořte do ně hlavici přes noc.  

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 04.06.2023

Dnes 04.06 svátek slaví:
Dalibor

Zítra 05.06 svátek slaví:
Dobroslav

Včera 03.06 svátek slavil:
Tamara

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2023 Kontakt | Nastavení cookies