Čtvrtina českých seniorů má podle průzkumu obavy z migrantů

Štítky: | bezpečnost | studie |
14.08.2018 | komentářů: 0
Čtvrtina českých seniorů má podle průzkumu obavy z migrantů

Rozsáhlý výzkum odborníků z Ekonomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně ukázal, že většina důchodců v České republice je spokojena s kvalitou svého života. Pouze čtyři procenta respondentů svou situaci označila za špatnou. Studie také ukázala, že velké množství seniorů má strach z migrantů. A to i přes to, že s nimi nemají žádné osobní zkušenosti.

Ve studii, které se účastnilo dosud nejvíc důchodců ze všech krajů České republiky, uvedla jen necelá čtyři procenta seniorů, že svou situaci považuje za špatnou. "Náš soubor čítal více než tři tisíce respondentů. Se spokojeností s životem koresponduje i žebříček hodnot. Na pomyslný vrchol pyramidy čeští senioři zařadili zdraví, následuje rodina a pocit lásky," vysvětlila pro aktiálně.cz spoluautorka výzkumu Lea Kubíčková.

Odborníci se ptali na bydlení, zaměstnání nebo zdravotní stav důchodců. Výzkum řešil také otázku bezpečnosti. Přestože 80 procent respondentů uvedlo, že se cítí bezpečně, velké množství důchodců má podle studie strach z migrantů, kteří do Česka přicházejí.

Informace mají senioři z TV

"Obava z migrantů byla druhá z nejčastějších odpovědí hned po zdraví. To nás překvapilo," konstatovala členka výzkumného týmu Martina Rašticová. Strach z migrantů má podle výsledků výzkumu každý čtvrtý český důchodce. Rašticová považuje za nereálné, že by senioři měli s uprchlíky osobní zkušenosti, přesto se jich však obávají.

"Starší lidé často přebírají informace jen z televize, což jejich pocity výrazně ovlivňuje," dodala Rašticová s tím, že 14 % důchodců se necítí bezpečně, protože se podle nich společnost nechová dobře k lidem jejich věku.

Zdroj foto: Pixabay.com


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Vlažná voda s citronem dělá zázraky

Víte že, sklenka vlažné vody s citronem po ránu je doslova zázrak? Vyčistí trávicí trakt, zvýší imunitu, dodá vitamín C, vyčistí pleť a vymaže vrásky, čistí…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 16.01.2021

Dnes 16.01 svátek slaví:
Ctirad

Zítra 17.01 svátek slaví:
Drahoslav

Včera 15.01 svátek slavil:
Alice

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2021 Kontakt

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu nastarakolena.cz vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace