Jednorázový příspěvek pro důchodce by letos mohl být vyšší

Štítky: | peníze | koronavir | rouškovné | covid |
28.01.2021 | komentářů: 0
Jednorázový příspěvek pro důchodce by letos mohl být vyšší

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová uvedla, že by důchodci mohli dostat ještě před podzimními volbami druhý jednorázový příspěvek. Takzvané „respirátorovné“ by podle ekonomů mohlo vyjít ještě dráž než loňské rouškovné. Informoval o tom web e15.

„Důležitý je ekonomický vývoj v tomto roce. Máme polovinu ledna, myslím, že se ukáže v příštích měsících,“ uvedla Jana Maláčová. Podle ekonoma Lukáše Kovandy by ale druhé rouškovné mohlo státní kasu zatížit ještě výraznějším způsobem než to první.

Ekonom Kovanda pro web e15 uvedl, že vláda na své „priority“ nezapomene ani v letošním roce, který je v roce volebním. „Takřka jisté je, že důchodcům, početné voličské skupině, dárek v podobě ‚druhého rouškovného‘ přijde. Zřejmě se tak stane až později v letošním roce, například v létě. Tak, aby důchodci do říjnových voleb nezapomněli, kdo a jak je vlastně obdaroval. Ostatně ministryně Maláčová poté, co informaci vypustila, odkazuje, že se o ‚druhém rouškovném‘ bude jednat právě až v létě,“ uvedl.

Respirátory mohou být ekonomickou zátěží

Důležitý bude také vývoj ohledně zavedení povinného nošení respirátorů. Cena nejlevnějších jednorázových respirátorů se podle serveru Mall.cz pohybuje kolem třiceti korun. Plošné zavedení by tedy ekonomicky zatížilo mnoho rodin a jejich měsíční náklady zvedlo až o několik tisíc. To může být pro některé existenční problém.

„Vláda však může jít i jinou cestou. A vyplácet tedy ‚druhé rouškovné‘. Spíš však ‚respirátorovné‘. Pod záminkou výdajů na respirátory by tak důchodcům rozdala třeba i více než pět tisíc korun. Lze spekulovat o částce. Vzhledem k tomu, že respirátory jsou dražší než roušky, nelze vyloučit, že by se vláda odhodlala k výplatě třeba 7500 korun. To by státní rozpočet tedy vyšlo na zhruba 23 miliard korun,“ dodal Kovanda.

Zdroj foto: Pixabay.com


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Víte, na co využít skořápky z vajíčka?

Rozdrťte je a použijte na záhonech proti slimákům. Vaječné skořápky se dají použít také například na vymytí dna termosky (od čaje, kávy), kam se moc…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 04.06.2023

Dnes 04.06 svátek slaví:
Dalibor

Zítra 05.06 svátek slaví:
Dobroslav

Včera 03.06 svátek slavil:
Tamara

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2023 Kontakt | Nastavení cookies