Národní plán obnovy s reformou penzí nepočítá

Štítky: | starobní důchod | důchod | reforma |
23.05.2021 | komentářů: 0
Národní plán obnovy s reformou penzí nepočítá

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová chtěla podle webu novinky.cz získat peníze na navrhovanou důchodovou reformu z Národního plánu obnovy (NPO). Ten s tím však nepočítá. Alternativu zatím neuvedla.

„V žádném případě to důchodovou reformu nesmete ze stolu. Za ČR jde zatím jen o návrh projektů Evropské komisi a celý schvalovací proces ještě není ukončen. Samotná Komise nás navíc vyzývala, abychom ty prostředky směřovali více na financování strukturálních reforem. Uvidíme tedy, jak se to ještě bude vyvíjet. Teď čekáme na jednání koaliční rady, kde vše znovu probereme a pak předložíme konkrétní řešení,“ řekla ministryně Právu.

Zdůraznila, že schvalovací proces ještě není ukončen. „Příčinu prozatímního neúspěchu MPSV spatřuji zejména v nedostatku vůle na straně hnutí ANO,“ uvedla. Příštích pět let by navržená důchodová reforma měla podle ní stát zhruba 25 miliard korun. Financování z NPO by mělo být do doby, než dojde k daňové reformě.

„Potřebujeme změnit daňový mix. Musíme přestat brutálně zdaňovat práci, musíme jít cestou majetkových daní pro bohaté, zdanění kapitálu. Stát musí danit tam, kde peníze jsou, a od těch, kteří doposud daně neplatili. Je to progrese jak u fyzických osob, tak firem. Potřebujeme ministra financí s odvahou řešit daňové výjimky. Chceme zavedení sektorových daní, jako je digitální a bankovní daň. A zejména chceme skoncovat s daňovými ráji,“ popsala již dříve Maláčová Právu.

Zdroj foto: Pixabay.com


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Jak předejít kocovině

Vánoce se kolikrát neobejdou bez sklenky něčeho ostřejšího a aby nás druhý den nebolela hlava, můžete zkusit tyto triky: Před flámem sníst něco mastnějšího…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 28.09.2022

Dnes 28.09 svátek slaví:
Václav

Zítra 29.09 svátek slaví:
Michal

Včera 27.09 svátek slavil:
Jonáš

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2022 Kontakt | Nastavení cookies