S očkováním pro starší 70 let pomohou i praktici

Štítky: | Zdraví | koronavir | covid |
28.02.2021 | komentářů: 0
S očkováním pro starší 70 let pomohou i praktici

Ministr zdravotnictví Jan Blatný přiblížil, jak bude vypadat očkování proti nemoci covid-19 od 1. března. Registrace k očkování bude dostupná i pro lidi nad 70 let. Do očkování se mají zapojit také praktičtí lékaři, čímž se má proces očkování urychlit. Informoval o tom web denik.cz.

„V Česku je naočkováno šest procent populace, což se nijak nevymyká okolním státům," řekl na tiskové konferenci ministr. Celkem je podle něj naočkováno 623 tisíc osob, z toho 232 tisíc oběma dávkami. Vyočkováno je přitom 85 procent dávek, které máme k dispozici.

Novinkou je, že od 1. března se na očkování mohou hlásit lidé ve věku nad sedmdesát let. V Česku jde o zhruba milion obyvatel. Začne také očkování zaměstnanců ve školství. Vakcinaci budou zajišťovat i praktičtí lékaři. „Čas registrování nerozhoduje, rozhodující je zdravotní stav seniorů. Nemusí tedy čekat a registrovat se ihned po otevření registračního systému,“ popsal Blatný na tiskové konferenci.

Zapojena je jen část praktických lékařů

Na vakcinaci v Česku se podílí jen část praktických lékařů, která se přihlásila. Z pěti tisíc praktiků to udělalo asi 3500. „Důležité je, že praktický lékař v systému uvidí, který z jeho pacientů je očkován a který registrován. Důležité je, aby zpočátku kontaktovali své pacienty z řad obyvatel 80+, kteří ještě nejsou očkováni a ani registrováni,“ vysvětlil ministr.

Praktici budou moct však očkovat i lidi mladší 70 let, kteří jsou chronicky nemocní nebo je lékař vyhodnotí jako rizikové. „Nebudou to tisíce pacientů,” upřesnil ministr. Všechny vakcinační látky jsou podle něj do krajů rozdělovány podle klíče 65+, a to podle demografické situace v jednotlivých krajích.

Zdroj foto: Pixabay.com


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Jak přechytračit kapsáře

Vánoční shon - ideální půda pro kapsáře. Proto: peníze, doklady i klíče noste v příruční uzavřené tašce nebo kabelce vždy odděleně a na dně, mějte ji…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 24.09.2023

Dnes 24.09 svátek slaví:
Berta

Zítra 25.09 svátek slaví:
Jaromír

Včera 23.09 svátek slavil:
Darina

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2023 Kontakt | Nastavení cookies