Starší ženy díky úbytku hormonů více rozumí mužům

Štítky: | vztahy | Přechod |
31.05.2021 | komentářů: 0
Starší ženy díky úbytku hormonů více rozumí mužům

Ženy mají mnohdy problém porozumět mužům. Málo se však ví, že s přibývajícím věkem je to stále lepší a lepší. Může za to ubývání hormonů, díky čemuž začnou mužům více rozumět. Muži se v jejich vnímání mnohdy dostávají do pozice kamarádek. Informoval o tom web i60.cz.

Nelze toto pravidlo paušalizovat, neplatí rozhodně pro každou seniorku. Ženy, které si celý život užívaly, že byly v centru pozornosti pánů a rády flirtovaly, časem zjišťují, že už je to nebaví. Začnou na muže pohlížet jinak. A zjistí, že věci, které je na nich štvaly nebo jim přišly nepochopitelné, jim najednou nevadí.

Lékařka Kateřina Cajthamlová uvedla: „Opravdu mnohé ženy po padesátce začnou více rozumět mužům, protože také jedou na testosteron. Mnohé jsou sebevědomější, klidnější. Jistě, některé se mohou propadat do depresí a vyrovnávat se se stárnutím obtížně, ale je hodně takových, které si uvědomí, že je zbytečné řešit malichernosti, že mají v životě takzvaně splněno a spoustu věcí už dělat nemusí.“

Důvodem je přechod

Za proměnou stojí naprosto přirozený jev s názvem přechod. Ženám ubývají ženské hormony a to přináší nejen změny ve vzhledu, ale také změny v psychice, v myšlení, v postojích, ve vnímání toho, co je podstatné a co ne.

Lékařka Cajthamlová v jednom rozhovoru řekla, že pro ženu je moc fajn, když se dostane do věku, kdy je nazývána stařenou. Mnoho žen by něco takového považovalo za urážku, protože v dnešní době je naopak v módě tvrdit, že člověk je mladý tak, jak se cítí, ideálně je mladý stále. Ale ženy, které mají slovo stařena rády, vědí své.

Zdroj foto: Pixabay.com

 


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Sdílejte tento článek na Facebooku.Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku »

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Formulář pro přihlášení

 
Registrace | Zapomenuté heslo

Rady a tipy

Jak vylepšit zázvorový čaj?

Zázvorový čaj je nyní velkým hitem. Pije se především, aby ulevil při nachlazení a posílil imunitu. Ne každý se ale s jeho chutí vyrovná. Poradíme, jak ho…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
svatky

Nazapomeňte poblahopřát

Dnes je 04.10.2023

Dnes 04.10 svátek slaví:
František

Zítra 05.10 svátek slaví:
Eliška

Včera 03.10 svátek slavil:
Bohumil

© Na stará kolena | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2013 - 2023 Kontakt | Nastavení cookies